ZWIĘKSZENIE klatek na sekunde
No właśnie, czy jest możliwość aby z filmu nagranego w 25 klatkach powstało np 60 klatek na sekunde ? Najlepiej spytać o ten "efekt" jak się nagrywa gry w małej ilości fpsów. Coś tam czytałem o jakimś sztucznym dorabianiu klatek przez program ale czy takie coś jest wykonalne ? I jaki efekt wychodzi ?
Odpowiedz
No da się. Materiał nagrany w 25 k/s renderujesz do materiału wyjściowego z liczbą klatek równą 60.
Pytanie tylko po co i jaki to ma sens?
Odpowiedz
Kolega chce slomo zrobić pewnie ale dosyć niefortunnie i w mocno zakręcony sposób zadał pytanie. Niemal jak Ty Bunch :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja zadaję pytania w mocno zakręcony sposób? Myślałem, że tylko odpowiadam.

Cytat:Coś tam czytałem o jakimś sztucznym dorabianiu klatek przez program
Hmmm, Twixtor? Taki plugin, on to powoduje. Ale wszystko zależy od przygotowania ujęcia pod taki jeden kadr.
Odpowiedz
Hmmm dzięki Wam, a co zrobić aby taki film wyglądał płynniej ? Powiedzmy że mam nagrany film w 25 klatkach i chce aby ten oto film wyglądał bardziej płynniej tak jakby był nagrany w 60 klatkach :) Wystarczy Twixor czy można to tez osiągnąć dzięki oryginalnym pluginom w SV ?
Odpowiedz
Przez wbudowane efekty nie osiągniesz. Nie ma tam wielu opcji do manewrowania czasem.
Jak masz kamerę i chcesz by obraz wyglądał nieco płynniej (choć dla mnie to żadna różnica między 25 a 60 k/s) to musisz ustawić swoją kamerę w taki tryb. Ale to ma sens tylko jeśli planuje się robić efektowne spowolnienia czasu. Ja np. dziękuję sobie że zdecydowałem się na większa ilość klatek kosztem niższej rozdzielczości w filmie jaki ostatnio kręciłem bo dzięki temu powstały całkiem przyjemne spowolnienia czasu. Na próbę zasosowałęm je do klipu mającego 25 klatek i efekt był tragiczny... A wahałem się jak pamiętam. Więc na włosku wisiało to czy film się uda czy nie gdyż chciałem lepszej jakości mieć obraz również.

Ale ty z tego co wnioskuje potrzebujesz to do jakiejś tam gry. Więc zapewne program, którym zgrywasz "obraz pulpitu" ma opcje w jakiej częśtotliwości klatek zapisze plik video. Tam mu ustaw jak najwięcej się da. Ale nie wiem czy jest sens, jeśli gra odtwarza Ci się z prędkością np. 30 klatek na sekunde (i to zmienną w trakcie) a ty zaczniesz ją nagrywać z 60 k/s.

Trochę takie bez sensu zabiegi. Może powiesz w końcu co chcesz osiągnąć a nie będziesz zadawał tak enigmatycznych pytań?
Odpowiedz
Oczywiście, nie od dziś wiadomo że podczas nagrywania gier np. Frapsem jest widoczna różnica pomiędzy 30 k/s (lub TROCHĘ mniej) a 60 k/s, widać tak zwane lagi i jest to nie miłe dla oka. Więc może jest taki sposób aby tych lagów nie było aż tak widać poprzez zrobienie jakieś "sztuczki" w Vegasie gdzie filmik będzie wyglądał płynniej ?
Odpowiedz
Nie od dziś wiadomo, że filmy kinowe są 24p. Oczywiście trafiają się takie produkcje, gdzie jest więcej klatek, ale moim zdaniem traci magię kina - wygląda jak serial w tv.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości