komputer do montażu
Witam.
W najblizszym czasie mam zamiar zlozyc komputer do montazu. Niestety nie znam sie na sprzecie az tak dobrze zebym mogl sam ocenic co bedzie najlepsze, wiec chcialbym poradzic sie osob, ktore znaja sie na rzeczy i potrafia dobrze podpowiedziec. Suma jaka chce przeznaczyc na czesci to granica 3000-3500 zl (bez monitora).

Zadalem tez to samo pytanie na innym forum i dostalem taka wycene:

Procesor : Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX 899 zł
Płyta główna : MSI B75MA-P45 /intel B75, LGA1155 225 zł
Pamięć RAM : Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix 469 zł
Dysk twardy : Crucial M4 128GB 7mm (500/175MB/s) 399 zł
Drugi dysk twardy : Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII SpinPoint F3 210 zł
Karta graficzna : Sapphire ATI Radeon HD7870 GHz Edition OC 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express 877 zł
Nagrywarka DVD / BluRay : Pioneer DVR-220BK (black) 75 zł
Obudowa : SilentiumPC Brutus M23 Pure Black 149 zł
Zasilacz : Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W 235 zł

Suma : 3538 zł brutto

co o tym sadzicie?
Odpowiedz
Up.

Prosze o pomoc w dobraniu odpowiednich czesci :)
Odpowiedz
Nikt nie odpisze, bo wyjechałeś z Xeonem i każdy zazdrości ;)
Odpowiedz
Xeon jest teraz tańszy od i7? hmmm.. A jak jest w Xeonach z "multimedialnymi" funkcjami "normalnych" Inteli? Lucid Virtu itp.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
xeon nie ma zintegrowanej grafiki. Fakt - intel HD daje kopa (a dokładnie QuickSync), ale tylko pod warunkiem, że używasz TYLKO tej zintegrowanej karty i renderujesz do Sony AVC (MainConcept nie obsługuje QS). Lucid Virtu do tej pory nie działa poprawnie (zintegrowana + PCI).
Jeśli nie ma zamiaru używać zintegrowanej - a raczej nie ma, bo w zestawieniu dołożył RADEON HD7870, który powinien dawać dość dobrego kopa.

Niby i7-3770k jest lepszy, ale Xeon to Xeon :) Bardziej wyczynowy (a więc do montażu - jak znalazł).

Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś, kto używa Xeon'a - aby można było porównać, ale domyślam się, że będzie cholernie ciężko kogoś takiego znaleźć.

wg. PassMark
i7-3770k - 9 625 pkt
Xeon E3-1230v2 - 8 896 pkt
Odpowiedz
SCS proponuje właśnie kompa właśnie na Xeonie jako najbardziej wypasioną platformę dla Vegasa. W każdym razie proponowało.

Odpowiedz
Chętnie bym porównał prędkość renderingu QuickSync do CUDA.
Odpowiedz
Ja już porównałem... Jest duża - lepsza niż przy CUDA.

I jeszcze słówko, odnośnie sprzętu, który SCS proponuje...
Kiedyś kupiłem quadro fx580 (o ile dobrze pamiętam). To była karta, którą SCS sprzedawało w zestawach komputerowych do montażu - pod Vegasa (był trzy zestawy za grube $). Niestety nawet CUDA nie obsługiwały. Ale fakt, że to były czasy, gdy CUDA dopiero wchodziło do Vegasa, a SCS później zrezygnowało z sprzedaży zestawów.

Co do Xeona. To są procesory wyczynowe. Specjalnie zaprojektowane do pracy pod obciążeniem. Sam jakbym miał podejmować decyzję, to chyba wybrałbym ponownie i7...

Ma ktoś na tym forum doświadczenie z Xeonami? Jaka jest faktyczna wydajność w Vegasie?
Odpowiedz
U mnie w robocie część serwerów chodzi na dual Xeon, ale robią trochę inną robotę. Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę "statystyki najczęściej używanych rzeczy, wziąłbym i7. Natomiast jeśli miałaby to być stacja robocza o dużej wydajności także do innych rzeczy - typu 3D, symulacja płynów, particle, raytracing to brałbym Xeon albo dual Xeon.

Odpowiedz
Dziwne to definicje krążą po sieci.
Gdzie wcale najlepszy nie jest najdroższym. Dowiaduje się, że jakiś "Xenon" jest "serwerowy" i że z tego tytułu lepszy bo "narażony na obciążenia". A kosztuje jedynie 800 złotych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości