Witam, problem z filmem (chodzi o rozdzielczość)
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum a także programu Sony Vegas. Stworzyłem sobie filmik a mianowicie: połączyłem zdjęcia z filmami plus muzyka. Całość zapisałem i włączyłem Make Movie. Po upłynięciu czasu film pokazuje mi się normalnie ale jest inna rozdzielczość. Sprawdzałem w ustawieniach - było ustawione na 1920x1080. Po włączeniu filmu wygląda jak ktoś by go spłaszczył w pionie, nie wiem dlaczego.
Drugie pytanie:
Czy film moze zacinać i jeśli tak czy to są raczej problemy z kodekami na komputerze ( u mnie idzie tylko u kolegi nie).?
Trzecie pytanie:
Czy ktoś może wysłać do początku z tym rendereowaniem. O co dokładnie z tym chodzi? czy to są jakieś bardziej zaawansowane ustawienia make movie? bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedź.. z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz
No tak, ale podaj jakieś dane dotyczące tego jakim kodekiem renderowałeś, jakie materiał renderowałeś, etc. Na podstawie tego co napisałeś to tylko się domyślam, iż korzystasz z wersji Platinum.

Cytat:Czy film moze zacinać i jeśli tak czy to są raczej problemy z kodekami na komputerze ( u mnie idzie tylko u kolegi nie).?
Jasne, że może skoro mówisz, że nagrałeś materiał z rozdzielczością 1920x1080 to ma pełne prawo się zacinać na troszkę starszych komputerach.

Cytat:Czy ktoś może wysłać do początku z tym rendereowaniem. O co dokładnie z tym chodzi? czy to są jakieś bardziej zaawansowane ustawienia make movie? bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedź.. z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich
Przejrzyj nasz dział Renderowanie do którego przeniosłem Twój temat. Naprawdę większość rzeczy jest już tutaj omówiona. Powinno Ci to pomóc.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Najpierw w projekcie ustaw taką samą rozdzielczość, jaką chcesz wyrenderować (przycisk nad podglądem). Jeśli teraz na podglądzie będziesz miał tak samo spłaszczony obraz, to oznacza, że nie tak ustawiony jest pixel aspect ratio (też w wlaściwościach). Musisz go dobrać metodą prób i błędów. Jak się uda, zapamiętaj wartość jaką wpisałeś i wpisz ją w dielogu renderu, ewentualnie użyj ustawień projektu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości