kadrowanie/przycięcie kadru
Witam.
Mam taki problem - potrzebuję sporo przyciąć kadr z prawej strony i od razu z góry żeby proporcje zostały. Przyciąłem sobie elegancko w 'event pan/crop' tyle ile było trzeba i tutaj pojawia się problem ponieważ odpowiednio przycięte ujęcie muszę na tyle zmniejszyć żeby na ekranie weszły dwa obok siebie w poziomie. A jak w 'event pan/crop' zmniejszam kadr do odpowiedniej wielkości to z powrotem 'wyłazi' ten przycięty bok i góra.
Pytanie moje jest takie - jest jakaś funkcja która powoduje, że po przycięciu kadru będę już pracował tylko na tym odpowiednio przyciętym obszarze ? Czy jedynym wyjściem jest przyciąć kadr, zrenderować całe ujęcia, wrzucić na nowo i dopiero pomniejszać ?

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem.
5!
Odpowiedz
Zawsze możesz przyciąć w Pan/Cropie, a pomniejszyć w Track Motion.

Albo - pomniejszyć w Pan/Cropie w pozycji "position", a przyciąć w "mask" (jedno i drugie znajdziesz w Pan/Cropie na samym dole - są dwie osie czasu, gdzie domyślnie Pan/Crop otwiera się w "position", po kliknięciu na "mask" wchodzisz w opcje maskowania).
Odpowiedz
(09-10-2013, 12:37)mateuszszar napisał(a):  Zawsze możesz przyciąć w Pan/Cropie, a pomniejszyć w Track Motion.

Albo - pomniejszyć w Pan/Cropie w pozycji "position", a przyciąć w "mask" (jedno i drugie znajdziesz w Pan/Cropie na samym dole - są dwie osie czasu, gdzie domyślnie Pan/Crop otwiera się w "position", po kliknięciu na "mask" wchodzisz w opcje maskowania).

Dzieki wielkie! Track motion zalatwilo problem.
Odpowiedz