Animacja z gry
Witam

Moja sprawa dotyczy sposobu pozyskania animacji z gierek na NES jak np ta:

Chodzi dokładnie o to żeby umieścić jakąś postać z gry w intrze do gameplaya
tj. w pewnym momencie na filmik wbiega postać i np: zeskakuje albo wykonuje jakąś inną czynność.

Czy da się pozyskać taką animację z gry np: poprzez nagranie i wycięcie postaci z filmiku czy cuś. Mam na myśli sposób stosunkowo przystępny do ogarnięcia dla laika, bo przyznam, że przeczytałem kilka tematów odnośnie maskowania i nie mam pojęcia czy to dobry sposób żeby próbować coś takiego zrobić i czy ja bym to ogarnął xD.

A może ktoś z tu obecnych już coś takiego robił i zna jakieś źródło, z którego można pozyskać takie gify?

Pozdrawiam
VegaRPG
Odpowiedz
Nagrywanie i maskowanie moim zdaniem niema większego sensu, jakbym ja to robił, najprawdopodobniej zrobiłbym tą animacje samemu od podstaw wzorując wszystkie kolory, ruchy pikseli itd. a potem wyeksportował do gif'a, nałożył na film i przesuwał za pomocą Pan/Crop.
Odpowiedz
(09-09-2013, 7:57)DonMateo07PL napisał(a):  Nagrywanie i maskowanie moim zdaniem niema większego sensu, jakbym ja to robił, najprawdopodobniej zrobiłbym tą animacje samemu od podstaw wzorując wszystkie kolory, ruchy pikseli itd. a potem wyeksportował do gif'a, nałożył na film i przesuwał za pomocą Pan/Crop.

Dzięki za podpowiedź. Wpadłem na pomysł żeby po prostu wyciąć postać z tła w poszczególnych sekwencjach i złożyć w kupe animacje reszta tak jak mówiłeś Pan/Crop. :)

Pozdro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości