Rander x264, brak synch z audio.
Witam!
Mam problem z synchronizacją audio w pliku wynikowym zapisanym z kodowaniem x264.
Mój Vegas, bez problemów otwiera, i edytuje pliki zapisane w x264, oraz każdy rodzaj audio.
Jednak jak zapisuję w tym formacie, to wideo zawsze jest opóźnione.
I właściwie to wina wideo.

Niezależnie od tego, jak koduję audio, mp3, pcm, flac, zawsze jest źle.
Kodowanie w xvid jest ok, pełna synchronizacja audio z wideo.
Nie ma też znaczenia plik wsadowy i jego kodowanie, może być x264, xvid, wmv itp.

Windows 7 x64 Pro.
Vegas Pro 12.0 (64-bit)
kodeki:
K-Lite Codec Pack x64
ffdshow x64

kodek x264.
[Obrazek: sf7Zy4Y.jpg]

A tutaj dla porównania ten sam fragment, kodowany w x264 i xvid, jak widać audio się pokrywa, czyli coś z wideo jest nie tak.
[Obrazek: 6yEe3ye.jpg]

Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
A jak Renderujesz...?
Sony avc czy mainConcept avc?

Czym odtwarzasz? Jaki masz komputer? Wystarczający, żeby uciągnąć avc?
Odpowiedz
Randeruje Sony AVC, przed rander po prostu.
Kompa mam mocnego, uciągnie wszystko.
Na każdym odtwarzaczu jest identycznie. KPM, MediaClassic, itp.
Odpowiedz
Możesz pokazać jakiś przykładowy - mały - render? Zrób test na małym fragmencie i zamieść gdzieś na bezpłatnym serwerze (dropbox, skydrive).
Odpowiedz
jasne, postaram się jutro wrzucić kawałek pliku źródłowego, oraz rander.
Odpowiedz
Ok. To zerkniemy co tam się podziało.
Odpowiedz
a jeszcze lepszy motyw, jak ten rozjechany film wrzucę jeszcze raz w vegasa, i odpalę w programie to wszystko jest ok....
Jednak gdy wrzuce np w virtualdub to jest rozjechany...
no zwariowałem.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że masz popieprzone w kodekach... Możesz mieć coś ustawione w dekoderze audio, że nie wyrabia, i sięrozsynchronizowuje. VirtDub chyba też korzysta z kodeków, które instalujesz. Vegas do większości formatów ma swoje kodeki - stąd poprawne wczytywanie.

Jakie masz kodeki i jak ustawione... albo może lepiej - zresetuj ustawienia kodeków do defaultowych. OK? ;) szczególnie jeśli chodzi o audio...
Odpowiedz
zmieniałem już kodeki parę razy właśnie, ale widzisz, problem jest też wtedy jak przerzucę film na pada z androidem, też jest film rozjechany.
Za to jeszcze coś zrobiłem, wrzuciłem film z du.. pupy, do mkvmerge, i przerobiłem na kontener mkv, zgadnij?
Działa bez problemów, no teraz już zwariowałem zupełnie, przecież to idealnie te same kodeki, tylko kontener inny.
Odpowiedz
Witamy w świecie komputerów ;)
Odpowiedz