regiony DVD - WMP nie chce odtwarzać ISO
Stworzyłem ISO za pomocą triala SV12 Studio , którego czytam Alcoholem 52% , tak jak zwykle .

Po załadowaniu obrazu wyskakuje komunikat :

"Program Windows Media Player nie może odtworzyć dysku DVD, ponieważ dysk nie może być odtwarzany w tym regionie geograficznym. Należy uzyskać dysk, który jest przeznaczony dla tego regionu geograficznego."

WMP odtwarza VOBy zrobione wraz z ISO normalnie.
Płytę z wypalonym tymże ISO też czyta bez problemu , tylko przy obrazie w Alcoholu 52% pojawia się ten komunikat.

Zrobiłem ISO parę razy i jest ten sam problem.
W obrazach z mojego 11pro nigdy nie było takich akcji z Alcoholem.

Nie znalazłem żadnych ustawień dotyczących regionów.
Odpowiedz
Ustawiałeś jakiś region? Jeśli tak to który? Dla Polski jest region 2. A Vegas domyślnie robi płytę bez zabezpieczenia regionalnego.

Ps. Pamiętacie, jak Obama ofiarował Królowej Brytyjskiej płyty DVD z amerykańskimi filmami? Wszystkie były zabezpieczone regionem USA ;-)
Odpowiedz
A gdzie można sprawdzić te ustawienia ?
Nic nie zmieniałem, powinno być tak jak fabrycznie ..

A może chodzi o to że to trial i jakieś zabezpieczenie jest..
Odpowiedz
Nie. Nie ważne czy trial. W ustawieniach projektu - tam, gdzie wybierasz format płyty, oraz system PAL czy NTSC. Tam jest też do wyboru sposób zabezpieczeń regionami. Nie mam teraz przy sobie komputera, więc Ci dokładnie nie napiszę.
Ale jak znajdziesz i zmienisz, to ponowne tworzenie struktury DVD nie powinno długo trwać (o ile tworzysz DVD do folderu a nie do ISO).
Odpowiedz
W Pro jest zakładka "Regions" we właściwościach ale w Studio12 jej nie znajduje.
Odpowiedz
o cholera... nie zwróciłem uwagi, że robisz ISO DVD za pomocą Vegasa studio (a nie DVD Architect'em).
Odpowiedz
Podejrzany temat .
Rzekomo WMP może coś partaczyć ale obrazy z SV Pro czyta normalnie.
Zrobiłem ISO innym projektem w Studio12 i też twierdzi że region nie ten.

Obrazy robię Architectem dołączonym do SV 12 Studio.
Odpowiedz
Hmmm WMP odtwarza iso?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Alcohol 52% używa WMP jako odtwarzacza.
Odpowiedz
Eeee... To nie jest miarodajne. Ja już parę razy się naciąłem, że z wirtualnymi napędami bywa różnie. I wg mnie czasu świetności Alcocholu już minęłe. Zrób eksperyment, zainstaluj ten wirtualny napęd: http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html
Zamontuj obraz, a potem spróbuj go uruchomić czy to przy pomocy różnych programów - WMP, VLC czy PowerDVD.
Możesz też nie "wypalać" płytki wprost z architecta tylko użyć jakiegos innego soft do nagrywania płyt. Nero czy cos w ten deseń.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości