Architect - jak zmontować przycisk play
Chciałem do tytułu filmu dołączyć grafikę (ikonę play).
Nie da rady podpiąć jej za pomocą strzałek.
Pewnie jakiś button trzeba wstawić i jakoś go ukryć tylko nie wiem jak.
Są opcje maskowania ale coś mi nie wychodzi.

Może ktoś podpowie co tam trzeba zrobić ?
Odpowiedz
Masz w programie gotowe przyciski. Możesz sobie wybrać akcję dla każdego przycisku.
Odpowiedz
Tam są jakieś serduszka i słoneczka..
Odpowiedz
Jest też trójkącik - taki jak symbol "play".
Jak wejdziesz w "Buttons", to czwarta ikona od lewej - ""show frame buttons" - pewnie jest zaznaczona.
Kliknij piątą - "show non-framed buttons", albo szóstą - "show all buttons".
Odpowiedz
Już mam, dzięki.
Koloru pewnie nie da się edytować?
Odpowiedz
Da się

ppm na buton -> "crop and adjust" -> "colorize"... możesz dowolnie przekolorować pod samym DVD_Architectem (pomijam, że możesz dowolne buttony tworzyć na przykład w Photoshopie czy innym programie graficznym).

Tutaj możesz zrobić, żeby kolor się zmieniał w czasie trwania menu...

Dodatkowo poczytaj jeszcze o kolorach zaznaczania, uaktywniania itd. (dla przycisków).
Odpowiedz
No zrobiłem w photoshopie ikonkę tylko nie mogłem jej połączyć z napisem play żeby była aktywna.
Nałożyłem więc button na nią i jakoś uczyniłem przezroczystym, kombinowane ale działa.

Kolor sets - chyba najbardziej denerwująco skonstruowana opcja w tym programie..
Odpowiedz
Wiesz co, jak tak czytam... A jakbyś tak przeczytał manual, co? W tym wypadku metoda na ruskiego sapera nie jest najlepsza. W Studio naprawdę wiele zrobisz, od razu mówię, że Architect nie jest najbardziej przyjaznym programem jaki znam, ale da się zrobić naprawdę różne bajery. Ale trzeba przebrnąć przez dokumentację. Uwierz, że warto. Chyba, że chcesz ograniczyć się do płyty z przyciskiem play wygenerowanym z automatu.
Obejrzyj może jeszcze to webinarium, Gary jest trochę za szybki w paru momentach i nie jestem pewien czy w Studio wszystko zrobisz, ale - warto się zapoznać. http://www.sonycreativesoftware.com/dvdmenuwebinar

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Fajny filmik.
Coś nie mogłem znaleźć w manualu jak ten przycisk uaktywnić.
Odpowiedz