prawa do muzyki na stronie www.
Zrobiłem komuś filmik na stronę www. ale jest mały zakręt z prawami do muzyki.
Domena na której jest strona została kupiona przez kogoś kompletnie nieznanego z zewnątrz.
Firma której wizytówka będzie ta strona , jeszcze nie jest zarejestrowana na nikogo ponieważ w UK prawo pozwala na działanie firmy bez rejestracji przez pierwsze kilka miesięcy.

Film zrobiłem "prywatnie" na trialu SV Studio12 (zamierzam kupić i dla testu na nim wydziubałem).

Jeśli ktoś się czepi muzyki na stronie - kto powinien być jej właścicielem ?
Domenę kupił zupełnie ktoś nieznany .
Firma nie jest jeszcze formalnie zarejestrowana mimo że potencjalny właściciel jest znany.
Film zrobiłem na trialu "po znajomości".

Generalnie chcielibyśmy żeby muzyka była własnością firmy (właściciela firmy) żeby potem mógł ja do czegoś jeszcze wykorzystać.
Problem w tym że na razie nie będzie żadnych papierów że ta osoba ma coś wspólnego ze stroną www.

Trochę namieszałem ale tak to w rzeczywistości wygląda.

Przy okazji jak długo trwa trial SV Studio 12 ?
Odpowiedz
Ja z tego co napisałeś nic nie rozumiem, więc może niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie.
Niech się martwi ten komu zrobiłeś ten film. A od niego to droga już tylko do Ciebie.
Odpowiedz
Podstawą jest papier. Zawsze. Każda licencja określa:
- co możesz zrobić (np. umieścić na www ale nie w reklamie),
- na jakim obszarze (np. tylko w reklamach i produktach na terenie Unii),
- czas (bezterminowa, na rok itp.)
- wyłączność lub niewyłączność (czy ktoś inny będzie mógł z tego skorzystać czy nie itd.).
i jeszcze pare rzeczy.
Nie wiem jak jest w UK. Czasem, w niektórych krajach umową ustna jest niemal tak samo ważna jak pisemna, ale kończy się to bujaniem po sądach.
Pytanie, kto jest autorem? Prawami dysponuje majątkowymi autor, chyba, że się zrzekł na rzecz np. firmy.
W Twoim wypadku nie jest istotne, czy firma istnieje, czy nie istnieje, strona jest i ktoś fizycznie za to odpowiada. Jeżeli nie przekazałeś mu (nie udzieliłeś) licencji na użytkowanie utworu a w zasadzie udzieliłeś ustnej zgody, to jeżeli ktokolwiek doczepi się strony o prawa do muzyki, to odeślą do Ciebie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Więc wybiorę chyba opcję zakupu utworu na osobę która będzie w przyszłości formalnym właścicielem firmy.
Odpowiedz
zakup, lub zlecenie wykonania utworu. Ale wszystko zależy, jaki masz budżet. Jak coś - pisz na PW.
Odpowiedz
(09-08-2013, 13:06)mateuszszar napisał(a):  zakup, lub zlecenie wykonania utworu. Ale wszystko zależy, jaki masz budżet. Jak coś - pisz na PW.

Utwór już mam ale kupiony przez osobę nie związaną z ta stroną www.
Trzeba będzie kupić go jeszcze raz po prostu na inna osobę.
Odpowiedz
To już nie ma znaczenia, czy dostałeś, czy kupiłeś - ważne, żebyś miał na piśmie, czarno na białym, że masz prawo tego użyć, na jakich zasadach i w jakim zakresie. Prawa można przenosić, odkupywać, darować itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz