zgrywanie DVD do mpeg
Przetwarzam za pomocą Vegasa Materiał z płyty DVD do pliku mpeg i nie wiem czemu SV dzieli mi film główny na dwie części 43 MB i 280 MB.

Próbowałem to połączyć w programie ale jest "szarpnięcie" w miejscu połączenia.

Mam 3 płyty wypalone w taki sam sposób w Corelu i jedna zgrywa się do mpeg'a normalnie w jednym kawałku a dwie program zgrywa w częściach (menu + 2 filmy zamiast jednego)..

O co chodzi ?
Odpowiedz
vegas dzieli strumień video z płyty DVD wg rozdziałów.
Odpowiedz
Ale tam nie widać rozdziałów, jest menu i start filmu.
Odpowiedz
Nie widać "rozdziałów", czy "menu wyboru rozdziału"?
Jak sprawdzasz, czy na płycie są rozdziały?
Masz na pilocie strzałki w lewo, prawo (< >), to sprawdź, czy nie przeskoczy do następnego rozdziału (tak, jak to dzieli vegas). Jestem prawie pewny, że tak będzie.
Odpowiedz
Nie widać menu wyboru.
Jak zwykle miałeś racje, są rozdziały.

Znasz jakiś program którym mógłbym to zgrać bez rozdziałów ?
Film jest mi więcej niż niezbędny ale bez zakłóceń.
W Corelu nie widzę opcji zgrywania, w Ediusie 6 też nie (chyba że gdzieś ukryta).

Nie było by problemu z połączeniem klipów gdyby nie to że pierwszej klatki drugiego klipu w ogóle nie ma a druga klatka jest zdublowana (wyświetla się 2 razy).
Odpowiedz
Wchodzisz na DVD (otwórz - nie odtwórz!), chwytasz VTS_01_1.VOB i przeciągasz do Vegasa.

Ewentualnie możesz przeciągnąć VOBa do programu TsMuxer, i zmuxować do TS, albo w ogóle zdemuxować (tylko jeśli masz dźwięk AC3, to jako TS się otworzy w Vegasie, a jako AC3 - NIE).
Odpowiedz
Ok. dzięki za info.
Przeciągnąłem i kłopot z głowy.
Dźwięk jest mi zbędny.
Odpowiedz
przeciągając/otwierając VOBa w Vegasie - powinieneś mieć razem z dźwiękiem.
Natomiast demuxując film na osobne strumienie audio oraz video - dźwięk, jeśli jest AC3, nie otworzy się w Vegasie (ale na to jest też sposób - wystarczy ten dźwięk zmuxować do .ts - nawet sam dźwięk).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości