film z kasety vhs na komputer- mam mały problem
Witam

Otóż mam w domu całkiem pokaźną kolekcję kaset vhs.Chciałbym je więc przegrać z tych kaset na komputer.Ponieważ kaseta taka to nośnik magnetyczny,to po jakimś czasie się psuje i nie nadaje się do użytku,a nie chciałbym stracić wspomnień.Niestety,Jakoś w 2006-2007 roku odtwarzacz się zepsuł i nie nadawał się już do użytku.Rodzice więc go wyrzucili.Ostatnio znaleźliśmy te kasety,więc tata poszedł je przegrać do specjalisty.Niestety,udało mu się przegrać tylko trzy kasety (godzina materiału kosztuje ok.15 zł,więc przeliczcie sobie ile kosztuje 5-6 godzin materiału)a mamy kaset ok.10-12.Nie wiem gdzie znaleźć teraz działający odtwarzacz vhs,a co poniektóre kasety mają ponad 20 lat.Poza tym rodzice nie dadzą nawet grosza(najtańszy odtwarzacz na alledrogo kosztuje ok.30 zł-w dodatku jeszcze z jakimś mechanizmem popsutym).wszystkie inne rzeczy do przegrania mogę sobie załatwić.

CO ROBIĆ?

Jeżeli zły dział,to przepraszam i proszę jakoś przenieść.
Odpowiedz
Ale pytasz się skąd wziąć pieniądze na magnetowid, czy o coś innego?
Odpowiedz
nie,pytam się o to czy jest jakiś inny sposób na przegranie takich kaset.
Odpowiedz
A przeczytaj w spokoju co napisałeś. Co to znaczy, czy jest jakiś sposób? Sposób jest zawsze taki sam. Potrzebujesz trzech elementów - czegoś co odtworzy kasetę VHS, czegoś, co zmieni sygnał analogowy na cyfrowy i czegoś, co to wszystko przetworzy w plik.
U Ciebie krytycznym elementem jest brak magnetowidu VHS. Nie wierzę, że przy odrobinie wysiłku nie byłbyś w stanie od kogoś pożyczyć takiego sprzętu. Statystycznie niemal każda polska rodzina miała w domu "wideo".
Potem potrzebujesz jakiegos wideo grabbera. Możesz kupić już coś za 30-100 zł. Wiadomo, jakości super z tego nie będziesz miał, ale nie jest też tak tragicznie. A może ktoś ze znajomych ma jakiś w miarę świeży tuner tv na USB z dodatkową możliwością zgrywania analoga?
No i to wszystko podłączasz do w miarę przyzwoitego kompa i jazda.
Praktycznie najlepiej jakbyś znalazł kogoś z nagrywarką DVD i zwyczajnie podłączył magnetowid wprost do nagrywarki.
Natomiast co do trwałości - mam jakieś niejasne przeczucie, że moje nagrania na VHSach dadzą się jeszcze obejrzeć za 20 lat, natomiast to co zostało wypalona na CD czy DVD - jest duża szansa, że za 5 lat będzie nie do odczytania, w zależności od sposobu przechowywania płyt, ich jakości itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ale łatwiej zrobić kopie DVD i płyty zajmują dużo mniej miejsca, tak samo odtwarzacz. Zawsze też można sobie przegrać na dyski. Przecież kilka takich kaset i magnetowid zajmuje całą szafkę pod telewizorem ;/

Ja też mam trochę tych kaset, ale jakoś nie ma czasu ich przegrać. No chyba, że komuś, ale wtedy pobiera się odpowiednią opłatę :P
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości