pytanie
jak w tym programie mogę nałożyć jakiś obrazek na film np. logo swojego kanału z yt itp.
Odpowiedz
Np. zrobić bitmapę z kanałem alfa i postawić ja na wyższej ścieżce. Ale przede wszystkim zanim zaczniesz dorabiać loga, nakładać twarze i robić różne inne rzeczy zapoznaj się może z podstawami tego softu. Czuj się obserwowany.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
jako że jestem laikiem można bardzie po polsku :D
Odpowiedz
Robisz obrazek z kanałem przezroczystości. Umieszczasz go na wyższe ścieżce. Napisałem po polsku.

Odpowiedz
ja zrobiłem że obrazek jest na filmie ale zajmuje całą albo pół przestrzeni i zastanawiam się jak zrobić żeby dać go do rogu albo przynajmniej zmniejszyć jego rozmiary :)
Odpowiedz
Menu Event/Pan crop. Klikasz PKM i to właśnie wybierasz, potem tam już sobie zmniejszysz.
Odpowiedz
@ketlesony - polecam Ci przeglądnięcie 'Interactive tutorials' które są wbudowane w vegasa, i które wyskakują przy starcie programu. Poświęcając odrobinę czasu, poznasz wszystkie podstawowe funkcje tego programu.

A to co napisał efix na początku -'czuj się obserwowany', tyczy się zapisu z regulaminu - "wymagana znajomość podstaw programu"
Odpowiedz
Może to "nieeleganckie" ale wygodne - zrób po prostu obrazek zgodny z wielkością projektu i umieść od razu logo we właściwym miejscu. Unikniesz zabwa z pan/crop i itd.

Odpowiedz
(08-31-2013, 10:13)efix napisał(a):  Może to "nieeleganckie" ale wygodne - zrób po prostu obrazek zgodny z wielkością projektu i umieść od razu logo we właściwym miejscu. Unikniesz zabwa z pan/crop i itd.

Ja tak czasem robię i jest to nawet wygodniejsze. Ale musiałby umieć w programie graficznym zapaisywać coś z transparentalnym tłem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
No przecież tak mu napisałem...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości