W jakim formacie zapisać klip - full hd
Witam. Właśnie skończyłem robić film w programie sony vegas 12. Składa się on z materiału video full hd nakręconego kamerą Panasonic hdc-sd80. Nagrywa ona jak już wspomniałem w full-hd w formacie m2ts. Dodatkowo w filmie są także zdjęcia.
Chciałbym prosić was, o doradzenie mi w sprawie renderingu.
Mam do wyboru mnóstwo opcji, ale muszę film renderować trzykrotnie:
- w fullhd, będzie on znajdował się na dysku zewnętrznym; chcę go odtworzyć na telewizorze samsunga, właśnie podpinając do niego dysk zewnętrzny. Problem w tym, że telewizory nie czytają chyba wszystkich formatów.
-w fullhd/hd w celu zgrania na płyty DVD. Chodzi mi o wypalenie kilku płytek dla znajomych. Lepiej po prostu zgrywać taki film w jakimśtam formacie na dysk, czy za pomocą burna wypalać film na dysku?
-w fullhd/hd na YouTube, fullHD nie jest już tak bardzo potrzebne, ale byłoby miło.
No i żeby plik nie ważył bardzo dużo, bo mój upload to marne 0,5mb/s więc nie może to być jakiś ogromny plik.
Proszę o porady w sprawie formatów, które powinienem dobrać.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(08-30-2013, 14:04)Czochu napisał(a):  - w fullhd, będzie on znajdował się na dysku zewnętrznym; chcę go odtworzyć na telewizorze samsunga, właśnie podpinając do niego dysk zewnętrzny. Problem w tym, że telewizory nie czytają chyba wszystkich formatów.
Każdy telewizor ma instrukcję obsługi, wiec zaglądasz do niej i dowiadujesz się jakie formaty obsługuje.

(08-30-2013, 14:04)Czochu napisał(a):  -w fullhd/hd w celu zgrania na płyty DVD. Chodzi mi o wypalenie kilku płytek dla znajomych. Lepiej po prostu zgrywać taki film w jakimśtam formacie na dysk, czy za pomocą burna wypalać film na dysku?
Standard DVD nie obsługuje materiału HD/FullHD.

(08-30-2013, 14:04)Czochu napisał(a):  -w fullhd/hd na YouTube, fullHD nie jest już tak bardzo potrzebne, ale byłoby miło.
Na forum jest wątek o tym.
Odpowiedz
Ja mam do dyspozycji telewizor LG i Samsunga. Jak chce zapisać film, tak, żeby w/w telewizory go odpalały, to z listy wybieram Sony AVC/MVC.

WIDEO
Video format - AVC
Frame size - 1920x1080
Frame rate - 25,000 (PAL)
Field order - None (progressive scan)
Pixel aspect ratio - 1,0000
Bit rate - 10 000 000
AUDIO
Audio format - AAC
Sample rate - 48 000
Bit rate - 192 000

Samsung nie ma z tym, żadnych problemów, natomiast LG nie chce odtwarzać długich filmów (ok 90 minut), z krótszymi nie ma problemów.

I taki sam plik wrzucam też na youtube, bo nie widzę potrzeby, by go drugi raz renderować.
Odpowiedz