snapshot roznica obrazu miedzy stopklatka a clipem
Witam mam następujący problem. Jak robie snapshot to zdjecie jakosciowo rozni sie od video z ktorego zrobilem stopklatke. Mianowicie snapshot czy w png czy jpg wygląda troszkę lepiej , jakby większy kontrast. Róznica jest mala jednak widoczna gdy stopklatke połącze z clipem. Oczywiście preview mam ustawione na best:full. Próbowałem różnych ustawień prjektu i nic nie pomaga. Na zagranicznych forach ludzie mają podobny problem i brak odpowiedzie. proszę o pomoc od dawna nie mogę się z tym uporać
Odpowiedz
Fotki są zapisywane w ComputerRGB, więc trzeba dopasować poziomy video przy pomocy wtyczki Sony Levels. Po to jest waveform monitor w Vegasie, żeby kontorlować poziomy i nie robić na pałę, bo potem wynikają takie historie.
http://sonyvegas.info/Temat-Ciemne-kolory-po-renderingu
Odpowiedz
(08-29-2013, 15:17)Pinto napisał(a):  Fotki są zapisywane w ComputerRGB, więc trzeba dopasować poziomy video przy pomocy wtyczki Sony Levels. Po to jest waveform monitor w Vegasie, żeby kontorlować poziomy i nie robić na pałę, bo potem wynikają takie historie.
http://sonyvegas.info/Temat-Ciemne-kolory-po-renderingu
Kolego ale ja nie mam różnicy kolorów kontrastu po renderowaniu. Jak klikne zeby zrobić snapshot i wrzuce fotke to roznica jest widoczna w previev po renderowaniu też. Oglądałem masę tutoriali jak ludzie robią snapshot i u nich po zrobieniu stopklatki w previev nie widać różnicy między video a png oraz wyrenderowaniu. A nikt nie korzystał z sony level. Zatem to nie to. Wpisz na youtubie snapeshot czy freeze frame i zobaczysz ze nikt nie bawił się levelami a jakoś jest ta sama...
Odpowiedz
Tak, jednak nie powinno być różnicy pomiędzy snapshotem a podglądem i tak u mnie jest w SV 11 i 12. Nie używam snapshotów i zbytnio uogólniłem mając na myśli inne fotki.
Odpowiedz