Wakacyjny montaż

Materiał nagrany totalnie "przy okazji". A więc można rzec iż to czysta dokumentalistyka.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Fajnie Ci nawet wyszło Bunch. Muzyka, wg. mojego koślawego ucha, może wywoływać podobne reakcje jak ta z wątku "Promo Offblast Drift Team 2013" :)
Odpowiedz
Pinto - prorok czy co? :P

Bunch - z ciekawości -która metodą ostatecznie to wyrenderowałeś? Przycinając czy tą "moją"?
Ogólnie hmmm ciekawe, szczególnie eye-candy wyszło Ci to ujęcie z włosami gdzie dziewczyna jest na środku kadru z łądnym slomo i fajnymi kolorkami.
Jedyne co mi tam nie pasowało, to ujęcia z góry na wodę - cały film jest kolorowy jak papuga, a w tych momentach no hmm Adriatyk to to nie jest i wypada tak szaro-buro-bałtykowo.
PS Ty, Bunch, ale oni wiedzą, że to publicznie puściłeś? :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
efix, to jest jedna z 5 części filmu z wakacji.
Tutaj to wstawiłem jeszcze to co mogłem :) He-he-he. Reszta jest dla nas.

Wyrenderowałem swoją metodą, ale to o co pytałem to i tak już po czasie - z ciekawości. Materiały już wtedy były wyrenderowane, a ja tylko tak dociekałem.

Wiesz, jakby to było tworzenie filmu to byłoby lepiej. No wiesz, stoicie w wodzie 30 minut a ja kręcę 16 przebitek. Ale z założenia wszystko kręciłem przy okazji. Nie chciałem męczyć wakacjowiczów, tam tylko scena w wodzie była reżyserowana.

Co do ujęć z góry na wodę to prawda. Ale filtry już nie dawały rady. Po prostu kolor niebieski uzyskiwało się kosztem zbyt dużej ingerencji w cały obraz. Na ujęciach "pół morza, pół nieba" dawało radę. Ale na tych dosyć kiepsko. Bo niestety polskie morze jest szaro-buro-sraczkowate i ogólnie żenujące. Tutaj tyle efektów jest nawsadzanych, że dramat. I właśnie w innym temacie o to pytałem - jak wyrenderować bez efektów. Bo sobie zrobię takie zestawienie na obrazie "przed i po" gradingu. Różnica jest naprawde kolosalna. Tym bardziej, że filmowałem na profilu wyblakłym z kolorów i ostrości, właśnie pod cyfrowe ich dodanie.
Odpowiedz
Jeszcze takie porównanie jak ktoś ciekaw:

Odpowiedz
Fajne, trochę się napracowałeś. Wszystko Canonem? Takie ładne slomo czym robiłeś?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
twixorem? ;) Widać że niektóre krople ciągną za sobą tło... ale efekt Ci wyszedł rewelacyjnie.
60fps + twixor?
Odpowiedz
No, niewiele mniej niż 3 tygodnie codziennej pracy taki montażyk. Grading osobno każdego klipu - męczarnia. Trzeba było przepalone niebo korygować. Ale się da!

[Obrazek: g92o.jpg]

Ale cieszę się bo wyniosłem cenne lekcje z tego. Odnośnie zmieniania obiektywów gdzie każdy z nich ma inne światło (różnic w obrazie i męczarni w montażu z niezadowalajacym i tak efektem końcowym) i odnośnie zewnętrznej muszli ocznej w takich warunkach oświetleniowych.

Ja i tak zbudowałem sobie (w noc przed wyjazdem - far) taką prowizoryczną muszlę oczną. I powiem Wam, że naprawdę super mogło być. Ale nie było. Jak dostawiło się oko do tuby to faktycznie światło słoneczne nie wpadało, ale... taka odległość była zbyt bliska aby ludzkie oko widziało ostry obraz. Brakło z 3 centymetrów. Więc filmując musiałem oddalać oko jeszcze te 3 cm od tuby i niestety dostawało się światło słoneczne. Słabo widziałem na LCD obraz - mnóstwo kadrów wyszło nieostrych a bardzo dużo z lekkim mydełkiem.

Co do natomiast SlowMotion to dziękuję sobie, że zdecydowałem się na kręcenie w 60 fps. Różnica jest naprawdę kolosalna. W 30 kl/s spowolnienia wyglądają bardzo źle. Slow motion zrobiłem Twixtorem, ale przyznam się - namęczyłem się z tym trochę ponieważ domyślne ustawienia jak to zawsze bywa w przypadku spowalniania kropel wody - nie sprawdzają się. Ale pogrzebałem w opcjach i ostatecznie uzyskałem zadowalający mnie efekt. Tutaj zestawienie jak to wyglądało domyślnie a jak po zmianie:

Odpowiedz
Bardzo fajne i przyjemne ;] btw. jeśli Ci się chce i masz chęci zrób screena ustawień twixtora, byłbym bardzo wdzięczny. ;)
Odpowiedz
Hej m20, polecam ustawienia pod twixxtora pro takie

[Obrazek: ya66.jpg]

Ale musisz filmować z jak największą liczbą klatek i z szybką migawką, no i sam kadr musi być odpowiedni, od tego zależy jak wyjdzie dobrze Ci efekt

użyłem go w tym filmie i daje radę
http://sonyvegas.info/Temat-MotoDSW-Fireblade
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości