Bezpieczny obszar
Proszę mi powiedzieć, tworzę nagranie z gotowych wideoklipów. Projekt wykonuję na szablonie: PAL Standard / IMX Widescreen (720x576; 25,000 fps) z uwagi na to, że będzie odtwarzane w autokarze nagranie. Gdy zaznaczam opcję "Overall" i wybieram "Safe arena" tak u mnie wygląda obszar:
[Obrazek: dsada.JPG]

Czy to co jest za ramką nie będzie widoczne na ekranie?
Odpowiedz
Nie ma pewności. Każdy TV jest inaczej ustawiony. Nie ma technicznie takiej możliwości, aby wszystkie były tak samo, dlatego wymyślono, żeby nie umieszczać przy krawędziach ważnych informacji, napisów...
Masz dwie ramki: Action Safe Area (zewnątrzny), oraz Title Safe Area (wewnętrzny).
Staraj się, aby tekst nie wystawał poza "title safe area".
Odpowiedz
A czy da się to w ogóle skorygować, aby napisy były wewnątrz tego obszaru? Jaka opcja w Vegas jest za to odpowiedzialna?
Odpowiedz
Co skorygować?
Robisz napisy, to umieszczasz w ten sposób, aby były prawidłowo.

Ale Ty pewnie ściągnąłeś jakieś gówno nie wiadomo jakiego pochodzenia, i chcesz przerobić w Vegasie... więc Pan/Crop dopasuj i zostaw z marginesem.

Poza tym, jesteś pewny, że w autokarze będzie ekran 16:9?
Odpowiedz
Ok zapoznałem się z opcją PanCrop. Wiem, że najprościej byłoby stworzyć napisy od nowa jednak brak czasu oraz kończąca się wersja Trial Vegasa nie pozwoli mi na dłużej z nim pozostać. Co do ekranu 16:9 masz rację nie sądzę że takowy tam będzie. Bezpieczniej chyba jak wezmę Properties bez widescreen. Dziękuję za szybką pomoc.
Odpowiedz
Ewentualnie jeszcze możesz w TrackMedia.
Robisz zwykłe DVD-Video?
Odpowiedz
Wybrałem SonyVegas gdyż dawniej miałem z nim styczność i chciałem sobie co nieco odświeżyć. Tak mam zamiar wykonać DVD Video, stworzyć menu w DVD Architect i w nim wypalić płytę.
Odpowiedz
Dobrze, że Sony Vegas...
Track Media (chodzi mi o to w Vegasie ;) - to ustawienie całej ścieżki video (zamiast każdorazowo ustawiać w Pan/Crop - robisz raz, dla całego tracku)... Ale jeśli masz tylko jeden klip, który trzeba dostosować, to ok.

Reszta się zgadza... powodzenia.
Odpowiedz
(08-26-2013, 16:44)mateuszszar napisał(a):  Dobrze, że Sony Vegas...
Track Media (chodzi mi o to w Vegasie ;)

Heh to temu nie mogłem nic w Googlach znaleźć o Track Media tylko ciągle mi wyskakiwała gra Track Mania :) Każdy klip mam inny więc odpada jedno ustawienie dla wszystkich. Dzięki! pozdro.
Odpowiedz