Rozbieżność czasowa
Witam,
to już mój drugi przypadek tego zjawiska...

Zabierając się za montaż dłuższego nagrania początkowo oglądam w playerze (Bestplayer) video, zapisuję na kartce czas najfajniejszych momentów i wtedy wrzucając na timeline tnę materiał wybierając wcześniej zapisane fragmenty. Tutaj pojawia się problem. (Zawsze przy dłuższych plikach <20min).

Przykładowo w playerze wybrany moment zaczyna się w 20min 30sek, wrzucając go na timeline ten sam moment zaczyna się w 21min 46sek.

Jaka jest przyczyna takiej rozbieżności?
Dodam, że plik to mpeg2, 25 klatek na sekundę. Projekt mam ustawiony pod właśnie takie parametry.
Jako ciekawostkę dodam, że całość pliku na timeline również ma taką długość jak plik, a mimo to wybrane fragmenty są w innych miejscach czasowych.
Druga ciekawostka to to, że oglądając materiał w VLC player obydwa momenty zgadzają się w czasie.

Wynika więc, że to wina playera. Czyżby źle liczył czas? Spotkaliście się z takim problemem? Znacie jego przyczynę?
Odpowiedz
W zasadzie to sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie. Wystarczy, że liczy w innych jednostkach. W Vegasie też możesz wrzucić plik 25fps a timecode ustawic na 29,97 na ten przykład.
Ale że tak zapytam z głupia frant, po kiego grzyba ściągasz gacie przez głowę? Nie prościej użyć trymera? Do tego przecież jest.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak też myślałem.
Wiem, że łatwiej ale na moim kalkulatorze to w ogóle cud, że montuję video :D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości