AVI - kolejny problem
Hej
Już przeglądałem forum i robiłem wszystkie rady.
Nie mogę otworzyć plików AVI.
Poniżej zrzut z MediaInfo. Nie znam się na tym dobrze ale z tego co widzę to nie jest tu kodowanie xvid czy dvix tylko Microsoft (ale moge się mylić bo sie na tym nie znam)

Za pomocą Vindows Update uaktualniłem ten codec Microsoft ale dalej jest nie tak.
Mam win 8.

Vegas Pro 10

Proszę o pomoc co mam zrobić.

[Obrazek: vegas_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
przepraszam.
Czy mógłby mi ktoś pomóc? Chociaż jakis punkt zaczepienia?

pozdrawiam
Odpowiedz
Prawdopodobnie trzeba będzie przekodować do innego formatu który przyjmie Vegas.
Możesz jeszcze wysłać plik na jakiś serwer żeby można było pobrać i wtedy sprawdzę u siebie.
Odpowiedz
Wysłałem Ci na PW.

Mógłbyś spojrzeć?
Odpowiedz
Czym ten plik był nagrany bo to jest jakieś dziwactwo ,media info wskazuje że jest dzwięk a w głośnikach cisza. Vegas oczywiście tego dziwactwa nie otwiera natomiast nero vision otworzył plik ale również bez dzwięku.
Odpowiedz
to jest stary film nagrany w latach 70-tych. Później został on jakoś ze szpul przekonwertowany na wersję cyfrową.

Mogę to jakoś przekonwertować na inny format tylko powiedz mi czym i na jaki format
Odpowiedz
Możesz przekonwerterować na inny format w windows movie maker lub jak wcześniej wspomniałem w nero vision.
W tych programach możesz zrobić prosty montaż filmów.
Odpowiedz
Sprawdź, czy z tym filmem poradzi sobie VirtualDub, być może trzeba będzie to wczytać jako "DirectShow source", być może doinstalować ffdshow. Jeżeli w VirtualDub uzyskasz obraz i dźwięk, przekoduje obraz do np. kodeka Lagarith a audio do PCM. Takie coś Vegas powinien wczytać, zakładając, że masz niezbędne kodeki w systemie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No zapomniałem wspomnieć o tym programie i faktycznie wczytuje ten plik bez problemów.
Odpowiedz
Dzięki.
Dzisiaj spróbuję.
Odpowiedz