AVCHD dziwne obraz w Vegas 12
Witam, mam pewien problem odnośnie przyspieszenia filmu,
Program Vegas pro 12 ,materiał z kamery AX2000e, projekt ustawiony na
HD 1080-50i Upper filed first
Deinterlace method:Blend fields
Na przyspieszonym materiale podczas dynamicznych ujęć widać na niektórych klatkach ducha.Problem znika przy zmianie w projekcje Deinterlace method na none, jednak wtedy występuje falowanie obrazu przy zoomie, kadrowaniu obrazu na nieprzyspieszonych klipach, Jak zastosuję Disable resample oraz reduce interlace flicker to w miejscach spowolnionych obraz się rozmazuje, samo Disable resample powoduje znowu że obraz nie jest całkiem płynny.
Tak źle i tak niedobrze, problem nie występuje w Vegas pro 11

Czy to błąd w oprogramowaniu czy muszę coś włączyć/wyłączyć?
Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz
Zoom w sensie przybliżenia ale w programie, tak?
Pewnie Pinto zaraz zaprotestuje ;P, ale ustaw projekt nie na upper fields tylko na none i deinterlacin na interpolate.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(08-20-2013, 14:29)efix napisał(a):  Zoom w sensie przybliżenia ale w programie, tak?
Pewnie Pinto zaraz zaprotestuje ;P, ale ustaw projekt nie na upper fields tylko na none i deinterlacin na interpolate.
Tak zoom i kadrowanie w programie przy standardowym projekcie HD 1080-50i , upper fields first, jak ustawie na none problem znika, docelowo film ma być odtwarzany na stacjonarnym odtwarzaczu dlatego zależy mi na płynnym obrazie z przeplotem.
W Vegasie 11 nie ma problemu, projekt ustawiam tak samo jak w 12 na:
HD 1080-50i (192x1080;25,000fps)
Field order Upper field first
Deinterlace method Blend fields lub interpolate fields
Na przyspieszonych klipach nie ma duchów jest super, wydaje mi się że to błąd w programie, lub coś nowego trzeba zaznaczyć/odznaczyć.
Odpowiedz
Vegasowi zdarzają się czasem rzeczy niewytłumaczalne i nie zawsze nowsza wersja jest w każdym zakresie lepsza, ale - jesteś 100% pewien, że 11 na tych samych ustawieniach projektu oraz renderingu robiła dobrze a 12 robi źle? Robiłeś test na tym samym projekcie?

Odpowiedz
(08-20-2013, 20:08)efix napisał(a):  Vegasowi zdarzają się czasem rzeczy niewytłumaczalne i nie zawsze nowsza wersja jest w każdym zakresie lepsza, ale - jesteś 100% pewien, że 11 na tych samych ustawieniach projektu oraz renderingu robiła dobrze a 12 robi źle? Robiłeś test na tym samym projekcie?

Skopiowałem klip (Ctrl+C, Ctrl+V) do 11 te same ustawienia w Projekt Properties i napewno jest OK.
Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś w Vegasie 12 ustawiłem w Properties na none i deinterlace na interpolate i jak dam render na BR z upper to widać duchy na clipach przyspieszonych, jak dam w projekt deinterlace na none to jest OK tylko wtedy podczas zbliżeń Pan/Crop obraz faluje w miejscach gdzie clip nie jest przyspieszony ani zwolniony.
Próbowałem wyłączenia wspomagania GPU nie pomogło, przywróciłem fabryczne ustawienia (CTRL+SHIFT) również nie pomogło, nie mam również w systemie żadnych dodatkowych kodeków.
Generalnie coś jest z Deinterlace method jak jest na none oba Vegasy 11 i 12 zachowują się tak samo, jak się zmieni obojętnie na co to w clipach przyspieszonych w Vegasie 12 pojawia się dodatkowa klatka. Nie każdy zwraca na to uwagę, ale to widać obraz nie jest całkiem płynny
Odpowiedz
Jeżeli gdziekolwiek zmieniasz lub przyspieszasz obraz, lub gdy ustawienie projektu różni się od ustawienia materiały wejściowego oraz wyjściowego (różne fps) zasadniczo zawse dostaniesz "duchy" jeśli dla danego eventu nie włączysz disable resample.

Odpowiedz
(08-20-2013, 23:03)efix napisał(a):  Jeżeli gdziekolwiek zmieniasz lub przyspieszasz obraz, lub gdy ustawienie projektu różni się od ustawienia materiały wejściowego oraz wyjściowego (różne fps) zasadniczo zawse dostaniesz "duchy" jeśli dla danego eventu nie włączysz disable resample.
Po wyłączeniu disable resample przyspieszony obraz szarpie, przeskauje, jak dodatkowo włącze reduce interlace flicker jest lepiej ale i tak znacznie gorzej niż w Vegas 11
Odpowiedz
Eee, coś mi kręcisz bracie. Tam gdzie zmieniasz ma BYĆ włączone - zaznaczone "disable resample". Znowu taki opis jak dajesz, czyli to szarpania, dla mnie brzmi jak opis pomylonej kolejności pól.
Zróbmy inaczej - wklej to informacje o pliku źródłowym z mediainfo, zrzut ustawien projektu oraz zrzut ustawien renderu.

Odpowiedz
Standardowe ustawienia takie same jak w SV11

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Kurcze, jeżeli nie jest to kolejny błąd 12, to kończą mi się pomysły. Na cały filmie tak masz? Czy tylko w tych miejscach, gdzie cokolwiek przybliżasz, zmieniasz prędkość itp. słowem gdzie robisz cokolwiek innego z obrazem, niż proste cięcie/przenikanie i operacje na kolorach?
Pinto, Mateusz, może Wy widzicie coś, na co nie zwróciłem uwagi?

Ustalmy jeszcze raz
1. Wszystko masz poustawiane tak jak nadesłanych obrazkach.
2. Przy tych samych ustawieniach i tych samych operacjach na obrazie na VP11 jest ok a na 12 robi kaszanę.

Czy ta kaszan wychodzi tylko przy renderze, czy już na podglądzie? Jeżeli przy renderze to próbowałeś do jakiegokolwiek innego formatu dla testu?

Odpowiedz