YouTube psuje konwersje mojego filmu
Słuchajcie, mam problem. Zrobiłem film, wrzuciłem go na YouTube'a. I niestety w jego intrze wyszły totalne piksele. YouTube przekonwertował je po prostu mega fatalnie! Dalsza część filmu wygląda już okej, ale początek to istny dramat. Dochodzi w intrze kilkukrotnie aż do takiej pikselozy:
http://img600.imageshack.us/img600/5738/pe96.png

Wgrałem materiał na YouTube'a w formacie MP4, Sony AVC oraz MainConcept. Ale w obu przypadkach intro dostaje tej samej przypadłości.
Co prawda w samym intrze mnóstwo się dzieje, bo dodałem szumy i winietowanie ale to tego co widzę chyba nie tłumaczy.

Na Vimeo czy Dailymotion wgrać nie mogę tych "znośnych" wersji bo tam występuje limit pliku.

Macie jakieś rady co zrobić by YouTube nie psuł konwersją mojego filmu?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Mógłbyś ten początek co się p... gdzieś wrzucić, bo tak to trudno stwierdzić, ale ogólnie - szumy i inne szybko zmieniające się wzory, a już szczególnie różnokolorowa sieczka to nie jest to, co kompresja taka jak AVC lubi najbardziej...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ale pokazać sam początek jak się psuje na filmie czy wyrenderowany ten fragment poprawnie z dysku? Które?
Odpowiedz
Ten kawałek, co na dysku jest dobry a na YT się psuje. Tylko pewnie duże to będzie...

Odpowiedz
On ma 6,45GB :]
A jakbym go tak do czegoś wyrenderował z kompresją?
Odpowiedz
Wiesz co, to dajmy spokój, ale tak dla uświadomienia, co robi czy raczej co próbuje zrobić YT z plikami z kategorii "inter-frame encoders killers"

Plik vegasa (12 Pro) - http://www.malew.user.icpnet.pl/szumtest.veg
Renderu nie wrzucam bo za duży (render do mainconcept avc, z bitratem ile Bozia dała:
Format : MPEG-4
Profil formatu : Base Media / Version 2
ID kodeka : mp42
Rozmiar pliku : 70,9 MB
Czas trwania : 20s 40ms
Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Zmienna
Całkowita przepływność bitów : 29,7 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2013-08-19 21:13:32
Znakowana data : UTC 2013-08-19 21:13:32

Wideo
ID : 2
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
ID kodeka : avc1
ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding
Czas trwania : 20s 40ms
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 29,6 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 240 Mb/s
Szerokość : 640 pikseli
Wysokość : 360 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Standard : NTSC
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 5.136
Rozmiar strumienia : 70,7 MB (100%)
Język : Angielski
Zdekodowana data : UTC 2013-08-19 21:13:32
Znakowana data : UTC 2013-08-19 21:13:32
colour_primaries : BT.601 NTSC
transfer_characteristics : BT.601
matrix_coefficients : BT.601

Możesz zresztą zrobić swoje próby na różnych kodekach. A tu zobacz, jak sobie z zadaniem poradził YT i jego transkodery....

Odpowiedz
Uzupełnienie - ten sam plik przerobiony przez Vimeo:

Odpowiedz
Ej, efix. Dokładnie tak to wyglądało! Tak jak w Twoich testach. Szum nie przypominał szumów w pewnych momentach tylko robiła się niemiłosierna pikseloza. I to tylko po konwersji odtwarzaczy w siecie. Film na dysku wygląda okej. Ja już się poddałem i niestety edytowałem zamknięty film i sklejki. Zmniejszyłem efekt szumu i wyrenderowałem. Teraz już jest znacznie lepiej.

Co o tym wszystkim sądzisz? Jaki morał z tego płynie?
Odpowiedz
Że kompresja międzyklatkowa to ch***za której jedynym usprawiedliwieniem są prawa rynku i konieczność dostarczenia użytkownikom czegoś, co pozwoli im oglądać wakacje w Grecji i wygłupy kręcone komórką bez konieczności posiadania macierzy dyskowych oraz terabitowego łącza do netu.

Odpowiedz
No to ja teraz wiem, że im więcej efektów to gorzej bo obraz może sie TOTALNIE posypać po wgraniu na taki serwis mimo iż na dysku jest okej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości