Jak zgrać dźwięk Dolby Digital 5:1 na komputer ???
Witam mam taki problem posiadam tuner z kablówki model to
EVIO ADB-2840C(N) i poprzez złącze usb nagrałem z tv w wersji dźwiękowej Dolby Digital film.Teraz chciałbym ten dźwięk nagrać w takiej samej postaci na komputer posiadam kartę dźwiękową w komputerze firmy Creative a model to Soun Blaster X-Fi Titanium Fatality Pro kod producenta to 70SB088600000
posiada ta karta optyczne wejście i wyjście , tuner z kablówki też posiada wyjście optyczne.Jednakże po dłuższej analizie instrukcji karty niestety ma ona tylko możliwość zgrywania dźwięku w postaci stereo a nie oto mi konkretnie chodzi.Podłączyłem do tego tunera dysk twardy pod gniazdo usb o pojemności 750 GB po podłączeniu aby była możliwość nagrania czegokolwiek poprosił o sformatowanie dysku.Tak też zrobiłem po formacie bezproblemowo można było już nagrywać jak i odtwarzać nagrany materiał na tv.Niestety po nagraniu interesującego mnie materiału z tv.i podłączeniu dysku z powrotem do gniazda usb komputera nie widzi on wcale tego dysku i prosi o format go.Przecież gdy sformatują wówczas utracę nagrane na nim dane ???
Cały czas tak w kółko może mi ktoś pomóc i dać wskazówkę jak można jeśli jest taka opcja rozwiązać wyżej opisany problem i po podłączeniu dysk był widoczny poprzez komputer bez konieczności formatowania go oraz aby była opcja przekopiowania danych na komputer hmmm.....???
Jeśli tak to jakim programem mogę tego dokonać , będę wdzięczny za pomoc.
Windows 8 Pro 9200 x64
AMD Phenom II X4 940 Black Edition
Gigabyte: GA-MA785GM-US2H rev.1.1
GTX 470 1280MB/320Bit Gigabyte
Creative: X-Fi Titanium Fatality Pro
2x2GB Kingston 1066MHz + 2x1GB Geil Dual Ultra DDR2 800MHz
1TB Samsung 32MB
dvd: LG
Chieftec: CFT-850G-DF
Odpowiedz
Na filmowcu zadałeś identyczne pytanie - i dostałeś odpowiedź.

Wysłano z telefonu
Odpowiedz
Witam niestety nie uzyskałem odpowiedzi , wracając do pytania to fakt masz rację przeważnie na kilku forach o tej tematyce zadaję to samo pytanie i czekam z niecierpliwością gdzie będzie szybsza a zarazem trafiona w dziesiątkę odpowiedź aby móc rozwiązać ten problem.Niestety jak na razie nic z tego.
Windows 8 Pro 9200 x64
AMD Phenom II X4 940 Black Edition
Gigabyte: GA-MA785GM-US2H rev.1.1
GTX 470 1280MB/320Bit Gigabyte
Creative: X-Fi Titanium Fatality Pro
2x2GB Kingston 1066MHz + 2x1GB Geil Dual Ultra DDR2 800MHz
1TB Samsung 32MB
dvd: LG
Chieftec: CFT-850G-DF
Odpowiedz
Kontynuujemy temat tam gdzie zacząłeś, czyli na filmowcu.
Odpowiedz
Jak znam życie - pewnie jak każde rozwiązanie tego typu - partycja zostaje zaszyfrowana i jest do odtworzenia tylko przez urządzenie które nagrało i jest przypisane do dysku. Ot, takie zabezpieczenie producenta...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Napiszę też tutaj. Masz tuner DVB-C/IPTV, więc z którego korzysta kablówka? Jeśli DVB-C i karta nie jest sparowana z tunerem, to kupujesz tuner DVB-C na PCI-E i zgrywasz na dysk strumień TS. Jeśli IPTV, to wpinasz kompa pomiędzy terminalem i tunerem, przechwytujesz dane np. Wiresharkiem, wyodrębniasz strumień TS i gotowe. Oczywiście w tym przypadku trzeba mieć w komputerze dwie karty sieciowe, które trzeba zmostkować.
Odpowiedz