Zanim napiszesz
Uwaga:
- wszystkie posty z tekstem "nie mogę pisać w innych działach więc piszę tutaj",
- wszystkie posty z problemami technicznymi gdzie nie podano wyczerpująco - wersji Vegasa, wersji Windows, formatu plików wejściowych i wyjściowych,
- posty dolepione do cudzych wątków "to ja się podczepię" albo "bo nie mogę pisać gdzie indziej",
- posty związane z renderem na YouTube, które jednoznacznie świadczą o tym, że autor nie przeczytał wątku z tym związanego (oraz takie na które odpowiedź znajduje się na stronie YT) oraz bez podania aktualnych ustawień pytającego,

lądują w koszu bez uprzedzenia.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Powiem tak...
czytam to forum na bieżąco, ale ostatnio odniosłam takie wrażenie, że zaczyna się to wszystko "rozjeżdżać".
Byłam ciekawa ile jeszcze wody upłynie, zanim któremuś z moderatorów "puszczą nerwy" i zrobi z tym bałaganem porządek. I w końcu, jest...
Całkowicie popieram politykę Efixa..., oby tak dalej, trochę dyscypliny na forum zawsze się przyda i na niektórych może podziałać "orzeźwiająco" :)
Odpowiedz
NIE-MA moderatorów. Nie wiem, wymarli albo co... Admin gdzies w krainie Nigdy-Nigdy. A ja de facto modem nie jestem. Ale coś trzeba robić...

Odpowiedz
Brawo Macieju. Odważny krok. Tylko - mam nadzieję, że nie skończy się tak, że to Ty będziesz musiał się rypać z przesuwaniem do kosza tych wszystkich wątków...
Odpowiedz
Ja tam w pełni rozumiem tych co nie czytają regulaminów forów i również tych, którym takie tematy nie rzucą się w oczy. Sam regulaminów for nie czytam a i nie będę zagłębiał się w jakieś "mega wielkie" poszukiwania tematu skoro po wpisaniu prostego słowa kluczowego forumowa wyszukiwarka nic nie znajduje. To tak ogólnie. Chciałem powiedzieć, że tych nadgorliwych rozumiem też :)
Odpowiedz
Bunch, w sprawach o których napisałem naprawdę nie trzeba szukać. Wystarczy POBIEŻNIE przejrzeć wątki. W szczególności dotyczy to renderowania na YT.
A że nie czytasz regulaminu i masz to w pompie? Tak, takich jest cała rzesza. I Tobie, i im wydaje się, że sam fakt, by ich obsłużyć to wystarczający powód, by wokół nich skakać. Nie - dla mnie reguły są proste - my pomagamy, użytkownik musi dać coś od siebie. Nie podobają się takie reguły gry? Z mojej strony odpowiedzieć jest krótka - wyp***ć.

Odpowiedz
Wszystko fajnie... ale nie wiem jak w waszym przypadku, ale w moim jest tak, że bardzo często rejestruję się na jakimś forum, ponieważ przez wyszukiwarkę znalazłam wątek o moim problemie lub podobny. Więc rejestruję się po to, by coś napisać - zapytać albo odpowiedzieć komuś, jak coś wiem. I nie czytam regulaminów. To nie jest tak: "O, jakie wspaniałe forum. Zarejestruję się i będę się dużo udzielać. Ale żeby robić to dobrze, najpierw przeczytam regulamin i przejrzę WSZYSTKIE temat". To tyle, co mam do powiedzenia :)
Odpowiedz
No widzisz, tak to jest, jedni biegnąc przez miasto skorzystają z pierwszej lepszej budy z hot-dogami bo akurat są głodni i biegną dalej. Zjedzą i w...ją. Rurkowce jakby to powiedział Bunch (czy raczej Korwin...). Inni mają swój ulubiony lokal czy choćby budkę z ulubionym sprzedawcą, znają menu, spotykają znajomych, martwią się, gdy biznes gorzej idzie, cieszą się, gdy pojawia się coś nowego. Czasem nawet pomogą pomalować budę albo poustawiać krzesełka.

Odpowiedz
Cytat:Inni mają swój ulubiony lokal czy choćby budkę z ulubionym sprzedawcą, znają menu, spotykają znajomych, martwią się, gdy biznes gorzej idzie, cieszą się, gdy pojawia się coś nowego. Czasem nawet pomogą pomalować budę albo poustawiać krzesełka.

No tak to jest. Ale też zależy właśnie od "kręgu zainteresowań".
Ja z początku np. zaglądałem tutaj na forum wyłącznie kiedy potrzebowałem pomocy. Nie uczestniczyłem w dyskusjach nie swoich. Później zacząłem tutaj zaglądać by się pośmiać, bo był okres kiedy na forum pojawiały się bardzo "śmieszne" tematy i miałem ubaw je czytając. No wiecie, całokształt - riposty użytkowników i tak dalej. Później się zadomowiłem i wchodziłem tu już nie tylko szukając pomocy, rozrywki, ale też właśnie po to "by zobaczyć co u tej społeczności słychać". I myślę, że forum ZYSKUJE dzięki właśnie osobom, które odwiedzają je bez własnego interesu, czyli po prostu "zajrzę by zobaczyć co tam w temacie jaki mnie interesuje słychać". Np. taki efix. Udziela się tutaj od lat. Ostatni najlepszy "nabytek" forum to mateuszar. Prócz nich jest tutaj dużo osób doświadczonych, dzięki którym to forum korzysta, ale oni nieczęsto zabierają głos. Tamci wcześniej wspomniani, często. I dzięki temu forum żyje.

Cytat:To nie jest tak: "O, jakie wspaniałe forum. Zarejestruję się i będę się dużo udzielać

Druga srpawa to właśnie to czy jest się pasjonatem jakiejś dziedziny. Są duże szanse, że pasjonat będzie zaglądał na forum. Ale inne przypadki rozumiem. Na przykład ja - nie jestem miłośnikiem "audio". A mam problem z dźwiękiem. Zapytam więc raz o coś na forum o tematyce Audio i do widzenia, nie będę tam się więcej udzielał.

PS
Ostatnio "rurkowiec" znowu padł w pewnej dyskusji:
Odpowiedz
Witam.
Chcę zacząć wątek w ''rendering'' lecz z jakiś powodów nie mogę.
O co chodzi?
Dzięki
Odpowiedz