Renderowanie z kamerki Sony Action Cam pod Youtube
Witam,

Nagrywam kamerą Sony Action Cam w rozdzielczości HD 1280x720 30p.
Materiał edytuję w Sony Vegas Pro 11 i renderuje w poniższych ustawieniach.

[Obrazek: 1jpg_neapwpr.jpg][Obrazek: 2jpg_neapwhq.jpg][Obrazek: 3jpg_neapwxx.jpg]

Po renderowaniu film odtwarza się w dobrej jakości nie odbiegającej od oryginalnego pliku prosto z kamery.
Sytuacja zmienia się gdy wrzucę plik na youtube. Porównując oglądany materiał na komputerze i youtube widzę dużą stratę na jakości.
Film z youtube traci na ostrości i wyrazistości szczegółów, głównie w szybkich momentach (nagranie z kasku podczas jazdy na rowerze).
Pytanie jest następujące. W jaki sposób zmienić parametry renderowania aby materiał na youtube nie różnił się od tego odtwarzanego bezpośrednio na komputerze?
Odpowiedz
Ludzie, czy wy naprawdę nawet pobieżnie nie przeglądacie forum przez zadaniem pytania? Zapoznaj się z wątkiem "Renderowanie dla YT". I zacznij może od zadania sobie pytania, "dlaczego renderuję na 25fps."

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Właśnie z tego wątku brałem ustawienia do renderowania. Jaki powinienem ustawić zatem frame rate?
Odpowiedz
Przepraszam, że odpowiadam na około, ale nie chcę, byś robił "na małpę", tylko zrozumiał. Przeczytaj jeszcze raz cały wątek. Dokładnie. I odpowiedz sobie na pytanie które zadałem.

Odpowiedz
Sugerowałem się poniższymi ustawieniami z tematu:
http://sonyvegas.info/Temat-Jak-renderow...od+youtube

[Obrazek: 169projekt.png]

Rozumiem, że mam film nagrany w 30 klatkach, youtube obsługuje 30 klatek, a ja renderuje w 25. Powinienem więc zmienić tą wartość na 29 NTSC?

Jeszcze pytanie co oznacza opcja "Allow source to adjust frame size " i czy powinna być zaznaczona?
Odpowiedz
Mateusza, może Ty masz więcej cierpliwości, ja mam już palec na "przesuń wątek do kosza".

Odpowiedz
Mogę Ci pomóc jakoś go wcisnąć? :) Cierpliwość to mam, ale na lenistwo nie ma lekarstwa. Wystarczy przeglądnąć wątki powyżej... Ale jak widać, niektórzy się zachowują jakbyśmy byli helpdesk'iem...

W skrócie:

Masz 30fps.
Yotube przyjmuje do 30fps
Renderujesz 25fps
Teraz pytasz, czy renderować 29fps...

A powiedz mi jedno. Dlaczego uparcie chcesz zmienić fps? Nie wpadłeś na to, żeby zostać przy 30fps?
Odpowiedz
Chętnie zostawie 30fps, ale rozwijając opcje frame rate największa ilość klatek jaka tam się wyświetla to 29,970 (NTSC). Powinienem wybrać tą opcję czy ręcznie wpisać wartość 30?
Odpowiedz
29,970 To tyle samo co 30, dużej różnicy niema... 00,030 FPS, co dla oka nie jest zauważalne.
Odpowiedz