Wiele zadań, bandicam, rander bez rekompresji?
Witam!
Od pewnego czasu jest posiadaczem Vegas Pro 12.0 (64-bit), sprawuje się świetnie, generalnie jestem zadowolony.

Zacząłem jednak więcej kręcić, i nie mam czasu na randerowanie plików.
Chcę Sobie przygotować odpowiednio parę projektów, a potem tak ustawić SV by je randerował jeden po drugim, np w nocy.

Jak to zrobić?
Dzięki.
Odpowiedz
http://www.sonycreativesoftware.com/vegasproassist
Odpowiedz
Dzięki Pinto! To bardzo pomogło.

Mam jeszcze 2 pytania, dlatego zmieniłem tytuł głównego postu.
Mianowicie.

Używam Bandicam, w którym zapisuję film w postaci zewnętrznego kodeka x264vfw, SV obsługuje ten kodek i mogę go edytować, jednak plik wynikowy, niezależnie od tego jaki kodek wybiorę wygląda tragicznie, zupełnie się jakość psuje. Obraz rozmywa, totalnie coś jest zepsute z dekodowaniem. Na tym samym zestawie VirtualDub radzi Sobie rewelacyjnie, bez problemów.

Pytanie.
Jaki dekoder jest mi potrzebny? Próbowałem wielu, i żaden dobrze nie dekoduje, być może ja źle go kopiuje gdzieś?

Pytanie.
Czy mogę edytować video bez dekodowania go, najlepiej samo video, dźwięk chce edytować. Tak by plik wynikowy był w tym samym formacie? To by przyśpieszyło mi pracę.

Bandicam, zapisuje dźwięk w jakimś Swoim kodeku mpeg-1 L2, SV nie widzi tego dźwięku, gdzie mogę znaleźć koder do tego?

Dzięki za odp.
Odpowiedz
W bandicam masz zalecany szablon do SV (czy Adobe Premiere) - wybierasz zakładkę VIDEO dalej SZABLONY i zaznaczasz: DO EDYCJI - PREMIERE/SONY VEGAS.
Załącza Ci się wtedy kodowanie MOTION JPEG, które jest tak naprawdę najlepsze do późniejszej obróbki (testowałem empirycznie).

Dźwięku nie ruszasz - formalnie to jest PCM ale jest "kompresowany" jak mp3 :) - chociaż niektóre stacjonarne odtwarzacze go nie łykają - wtedy trzeba wyodrębnić samego WAVE i za pomocą kodeka LAME przekonwertować do klasycznego mp3 (CBR)
Odpowiedz
Z tym dźwiękiem, to chyba na odwrót ;)
WAVE może być PCM, ale również może być zakodowany (skompresowany) np. mp3.

PCM jest strumieniem niezakodowanym.
Odpowiedz