Pytanie dotyczące wyboru renderingu w Vegas.
Witam
To mój pierwszy post i pierwsze minuty spędzone z Sony Vegas więc witam wszystkich serdecznie.

Mam sporo materiału video zgromadzonego przez lata , nagrywanego kamerą Sony DCR HC20E , z Panasonica HX WA2 i ostatnio znajomy podrzucił mi film z wakacji z jakiegoś Canona i dlatego poszukuję odpowiedniego softu żeby temat ogarnąć.
Moje pytane dotyczy właśnie tego wakacyjnego filmu mojego znajomego. Film dostałem na pendrivie. Około 30 plików .MTS w jakiejś szalonej rozdzielczości 1440x1080 w 50i. Całość zajmuje na pendrivie ok. 5GB.
Zależy mi na sklejeniu całości w jeden plik i wyrenderowaniu całości w oryginalnej jakości zajmującej dokładnie tyle samo.
W jaki sposób mam to zrobić?
Zrobiłem już jedną próbę, render trwał ok. 1h i z ustawieniami , które wydawały mi się że są identyczne jakie mają pliki oryginalne wyszedł film o wielkości ponad 11GB.
Czy tylko bitratem można regulować wielkość pliku wynikowego? W oryginale jest 7200 kB/s.
Odpowiedz
Jeśli zachowasz rozdzielczość i klatkaż, i zapiszesz w tym samym formacie (ten sam kodek), to ustawiając taką samą przepływność (kbps) - dostaniesz ten sam rozmiar, albo przynajmniej bardzo zbliżony...

Tak. Głównie bitrate wpływa na wielkość pliku.

Jeśli chcesz tylko skleić w całość, to lepiej użyć TsMuxer - zlepi wszystko bez przekodowywania na nowo.
Odpowiedz
(08-15-2013, 15:24)mateuszszar napisał(a):  Jeśli zachowasz rozdzielczość i klatkaż, i zapiszesz w tym samym formacie (ten sam kodek), to ustawiając taką samą przepływność (kbps) - dostaniesz ten sam rozmiar, albo przynajmniej bardzo zbliżony...

Tak. Głównie bitrate wpływa na wielkość pliku.

Jeśli chcesz tylko skleić w całość, to lepiej użyć TsMuxer - zlepi wszystko bez przekodowywania na nowo.

Dziękuję za pomoc.
Temat filmu z wakacji już mam zamknięty.
Teraz zabieram się za resztę.
Jeszcze raz dzięki ;-)
Odpowiedz