Pierwsze materiały video (motocyklowe)
Jest to mój pierwszy post na tym forum,także witam wszystkich użytkowników ;) Od zawsze lubiłem bawić się programami do wszelkiej obróbki grafiki/audio/video i zawsze chciałem mieć jakieś swoje materiały.
Najbardziej podobają mi się wszelkiego rodzaju filmiki motoryzacyjne mniej lub bardziej artystyczne,onboardy itd. Jakis czas temu kupiłem sobie tanią kamerke HD i zacząłem nagrywać filmiki z jazdy motocyklem. Na swoim kanale mam póki co same mocno amatorskie produkcje. Żadnych super efektów itd. Wiem,że filmy są nastawione pod konkretną grupe odbiorców także małą liczbą wyświetleń póki co sie nie przejmuje. Jak będzie dobry materiał to sam sie powoli wypromuje.Póki co jest jak jest...

Moglibyście rzucić okiem na materiały i podpowiedzieć jak poprawić "jakość" filmów? Mam tu na myśli to,że planuje zrobic pare filmików bardziej klimatycznych i pokazujących w jakiś sposób część mojej pasji.
Jak oceniacie to co teraz jest na kanale? Mi jako motocykliście własne produkcje się podobają,ale myśle,że chyba wieje nudą strasznie w filmikach.

https://www.youtube.com/user/DziEsMoto/videos

Jak dotąd zebrałem 11subów,co w sumie nie jest złym wynikiem jak na zawartosc kanału. (nie wliczam znajomych, tak to będzie 18)

Co sądzicie o doborze soundtracków?
https://www.youtube.com/user/DziEsMoto/videos
|Kawasaki ZZR 600|Moje amatorskie motocyklowe produkcje.|
Odpowiedz
Cóż, jak to słusznie określiłeś, jesteś motocyklistą i Ci się to podoba. Ostatnio na jakiś kanale z kamerkami na żywo oglądałem cieszący się niezwykłą ilością subskrypcji kanale z kamerą na stacji kolejowej gdzieś w małym miasteczku w Japonii. Więc może obrazek z jazdy motocyklem jest dla kogoś ekscytujący. Dla mnie robienie takich filmów i ich oglądanie jest totalną stratą czasu, zwłaszcza, że kamera na kasku pokazuje tak naprawdę głównie asfalt przed motocyklem. I jak napisałeś - wieje nudą, nawet jakbyś trashmetal podłożył nie ożywiłoby (dla mnie...) tych filmów. Ale - może kogoś to "jara", więc kręć.
Do jednego filmu mam uwagę techniczną - ZRR600 - totalnie zbędna winieta, jak nieustabilizowany obraz, brak pomysłu na okazanie motoru. Żadne zabiegi "techniczne" tu nie pomogą, by polepszyć odbiór.
Słowem - może to i fajne, ale dla bardzo, bardzo specyficznej grupy odbiorców. W kategorii "film" - u mnie znajdują się w tej kategorii, co "filmik testowy do kosza", "próba kamery", "kupiłem nowy sprzęt i sprawdzam" lub "filmy które gdyby nie powstały świat by nic nie stracił".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Masz racje, filmik walk-around pod względem technicznym leży i niedługo zastąpie go innym. Kręcone z ręki więc brak stabilizacji jak najbardziej jest trafnym spostrzeżeniem.
"filmy które gdyby nie powstały świat by nic nie stracił" - oczywiście,że tak jest,bo póki co to zwykłe fragmenty z jazdy + muzyka... pewnie z 1/50 osób oglądających powie,że filmy są ok.
"kupiłem nowy sprzęt i sprawdzam" - Też pasuje tutaj dobrze,bo kamere mam nieco ponad miesiąc i w sumie póki co chciałem spróbować swoich sił w obróbce itd.

Co do tego,że kamera na kasku pokazuje głownie asfalt to do końca się nie zgodze,ale może z 2cm wyżej mogłem ją "wycelować".
Odpowiedz
Jak pisałem - dla bardzo określonej grupy odbiorców. Mi by się np. bardziej podoba (widząc tytuł o rajdzie w Bieszczadach) gdybyś te kamerę miał "na kiju" za plecami. Ale takie obrazy - tak naprawdę co wnoszą? Dokumentację stanu nawierzchni? Krajobrazów nie pooglądam, równie interesujące produkcje wychodząc z tych rejestratorów co się na szybę w autku przylepia. O ile akurat nie przeleci meteor albo komuś przed nami nie odpadnie koło - faaaaaascynujące wideo... Można oglądać godzinami. Jak taśmy z monitoringu.... W każdym razie - no film jak film. Muszę podesłać koledze motocykliście, zobaczymy co powie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Niestety koledzy motocykliści też bywają wybredni ;) Na następny raz w bieszczadach może uda mi się pojechać z dwoma kamerami lub bede zmienial położenie co jakis czas. Chyba te filmiki z jazdy po mieście i w jakiejś trasie lepiej by wypadły jakby faktycznie były ujęcia z różnych punktów no i więcej cięć. Dzięki w ogóle za odpowiedź i dobrą krytyke.

Ps. niestety takie czasy,że na youtube filmik z walką żuli kręcony tosterem ma lepszą oglądalność ;) Nie mam aż takiego ciśnienia na milion viewsów więc powoli bede sobie pracował nad urozmaiceniem materiałów.
Odpowiedz
Przepraszam, że się wtrącę.
Widzieliście Panowie ten klip - użytkownika z naszego forum?
Myślę, że to będzie dobrą inspiracją dla Ciebie DziEsMoto...
Jeśli pójdziesz w tę stronę, to możesz być spokojny, że Twoje filmiki motocyklowe będą oglądane z przyjemnością - nie tylko przez wybraną grupę motocyklistów, ale również przez inne osoby.

(03-24-2013, 18:55)Honda napisał(a):  (...)Film o Hondzie CBR 900

A to, że oglądalność na YT zależy od czegoś tam... to się nie przejmuj. Jeśli chcesz mieć TYLKO I WYŁĄCZNIE dużą oglądalność, i nie zależy Ci na tym, jaka będzie treść, to zrób coś głupiego i to nagraj. Może zaskoczy?
Ja jednak nie wybierałbym takiej ścieżki. Najpierw zrób coś dobrego, a później zastanawiaj się oglądalnością. (nie wiem, skąd takie ciśnienie aby być popularnym?)
Odpowiedz
Szczerze ,nie widziałem. Dzięki za link ! To juz wyższa liga. Nie nagram takich ujęć moim sprzętem tak dobrze. Oczywiście bede próbował iść w tą strone. Jednak do tego sporo czasu jeszcze. Ogólnie bardziej niz na wyswietleniach zależy mi na jakiejs konkretnej opini oglądających i takie tez czasem dostaje na roznych forach ;) A co do głupiej rzeczy czy czegoś takiego... wole nie kusić losu i nie mieć materiałów z jakiegos crasha które sa najchętniej oglądane chyba.
Odpowiedz
I o to chodzi :)
Generalnie społeczeństwo jest głupie więc oglądalnością nie ma się co przejmować - popatrz w TV co jest puszczanie - czyli na co jest zapotrzebowanie... Więcej chyba nie trzeba mówić.

Ps. Może coś się zmieniło, bo od czasu upadku tv analogowej, stwierdziłem brak potrzeby oglądania TVP. Przynajmniej mam czas na odświeżenie płyt DVD... Polecam wszystkim.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości