Efekt na tym filmie.
Cześć, chciałem się jak mógłbym uzyskać efekt jak na tym filmie:

Dokładnie chodzi od 00:20 do 00:27. Tam jest nałożony taki efekt filmowy jakieś bawienie się kolorami czy coś. Widziałem takie już wcześniej dużo razy a teraz bardzo by mi się przydał :)
Jeśli ktoś wie jak takie kolory uzyskać, bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)
Odpowiedz
Zacytuje z opisu pod filmem "So I worked kinda hard for this and Im tired". To nie jest jeden gotowiec który nakładasz na video i masz gotowe. Musisz sie bawic klatka po klatce... jak widać autor zrobił to,że zgrywa sie z muzyką. Naucz sie podstawowych rzeczy w vegasie a dojdziesz do tego łatwo. Ja np nie jestem jakis mega ogarnięty z Vegasem,a wiem jak takie coś zrobić... tylko wszystko wymaga czasu i chęci. No i dobrego sprzętu jak chcesz działać na materiałach HD. Ja mam sprzet taki sobie więc unikam wielu efektów. Nie da się zrobić dobrego fragmovie na skróty.

Jeśli chodzi o samo ustawienie kolorów to głownie brightnes and contrast ; Color Curves ; no i ew. jakis color corector/color balance.

Co do efektów błyskania na rozne kolory to jest to proste. Nakłada się np na milisekunde tło o danym kolorze i danej przeźroczystosci,lub też zmienia sie kolory w klipie w danym okresie czasu. W tym przypadku jest to szybkie miganie,zeby pasowało pod muzyke.

Następnie jest zbliżenie i telepanie ekranem.

Wszystko to(oprócz ustawienia kolorów na całym klipie) trzeba robic klatka po klatce w tym miejscu klipu w ktorym chcemy to zrobić. Nie ma chyba drogi na skróty... komputer za ciebie nie zrobi dobrego fragmovie,musisz sie troche napracować. Wszystko co na tym filmie jest do zrobienia nawet dla amatora. Wystarczy znać funkcje ktorych sie uzywa codziennie...

Mam nadzieje,że pomogłem. Pozdro
https://www.youtube.com/user/DziEsMoto/videos
|Kawasaki ZZR 600|Moje amatorskie motocyklowe produkcje.|
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Ale chyba nie zrozumiałeś co mam na myśli. Ja doskonale wiem, że taki film się robi długo i klatka po klatce. Ale mi chodziło tylko o efekt kolorów na ekranie w danym czasie na tym filmie. Ale dobra coś popróbuję sam. Dzięki jeszcze raz :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
efekt kolorów no to chcesz gotowe ustawienie? Gdzieś na youtubie jest tutorial na "filmowy wygląd" zwykłego filmiku,ale zrobione jest to na jednej konkretnej scenie i w sumie tak czy tak trzeba kombinowac.
Odpowiedz
Cytat:Następnie jest zbliżenie i telepanie ekranem.

Wszystko to(oprócz ustawienia kolorów na całym klipie) trzeba robic klatka po klatce w tym miejscu klipu w ktorym chcemy to zrobić. Nie ma chyba drogi na skróty... komputer za ciebie nie zrobi dobrego fragmovie,musisz sie troche napracować. Wszystko co na tym filmie jest do zrobienia nawet dla amatora. Wystarczy znać funkcje ktorych sie uzywa codziennie...

Mam nadzieje,że pomogłem. Pozdro

Troszkę mnie rozbawiłeś z tą klatką po klatce ;]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości