Problem z trackim video, zakłócenia obrazu,lagownie.
Hej , mam mały (duży) problem. Kiedy daje filmik na video track i chce go zobaczyć na ekranie, to cały czas mi laguje. Nie mogę tego zobaczyć, bo widze prawie same pixele, albo obraz się nie rusza. Z audio nie mam takiego problemu..
dodam jeszcze, że mam nowy komouter i jak zainstalowałam tu vegasa z płyty, to właśnie pojawiły się takie problemy .
Odpowiedz
Nad tym ekranikiem, który nazywa się podglądem, rozsuwa się menu do zmiany jakości na podglądzie. Ustaw na Preview / Half. Powinno pomóc. Ta opcja wydaje mi się, jest najlepsza, nie jest ani za słaba jakość, aby komfortowo montować, ani nie klatkuje.
Odpowiedz
ojej, jest lepiej! ale w dalszym ciągu, bardzo mi laguje :c
Odpowiedz
Tyle się znam, że się wcale nie znam, ale możliwe, że plik jest w zbyt dobrej jakości, za dużo waży. Ja kiedyś, jeszcze w innym programie do montowania miałem taki problem, że minutowy film ważył coś koło Gb. był to przechwycony obraz z gry, wtedy też mi klatkowało.
Możliwe, że wystarcza wrzucić dany fragment filmu, wyrenderować do innego mniej ważącego formatu, trochę pogorszyć jakość i po przerzuceniu wziąć się za montaż, może nie będzie klatkować.
Z resztą. Może to coś da, może nie, pewnie jest na to inny sposób, a ja tylko bawię się w eksperta.
Odpowiedz
@wiktorynka7 - aby wskazać, co jest przyczyną braku płynności podglądu, dobrze by było poznać trochę więcej szczegółów. Przede wszystkim:
- co to za wideo (parametry odczytasz za pomocą MediaInfo) - głównie chodzi o kodek...
- co to za nowy komputer (procesor, RAM, grafika, dysk)
- dlaczego instalujesz z płyty? Przecież to nieaktualna wersja! Radzę również postarać się o najnowsze sterowniki karty graficznej. Następnie (o co Vegas sam powinien poprosić) - ściągnij najnowszą wersję Twojego Vegasa (najnowszy build danej wersji).
Odpowiedz
(08-08-2013, 0:53)mateuszszar napisał(a):  @wiktorynka7 - aby wskazać, co jest przyczyną braku płynności podglądu, dobrze by było poznać trochę więcej szczegółów. Przede wszystkim:
- co to za wideo (parametry odczytasz za pomocą MediaInfo) - głównie chodzi o kodek...
- dlaczego instalujesz z płyty? Przecież to nieaktualna wersja! Radzę również postarać się o najnowsze sterowniki karty graficznej. Następnie (o co Vegas sam powinien poprosić) - ściągnij najnowszą wersję Twojego Vegasa (najnowszy build danej wersji).

mpg4 z samsung galaxy 4 - około 320 mb
procek AMD A64455m with radeon hd , ram 4gb, grafika amd 7500g, dysk 500g, najnowsza wersja do build 700 zainstalowana
help!!!!
Odpowiedz
(08-26-2013, 22:37)wiktorynka7 napisał(a):  
(08-08-2013, 0:53)mateuszszar napisał(a):  @wiktorynka7 - aby wskazać, co jest przyczyną braku płynności podglądu, dobrze by było poznać trochę więcej szczegółów. Przede wszystkim:

mpg4 z samsung galaxy 4 - około 320 mb
procek AMD A64455m with radeon hd , ram 4gb, grafika amd 7500g, dysk 500g, najnowsza wersja do build 700 zainstalowana
help!!!!

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Życzę powodzenia niedługo w szkole. U mnie by było - niedostatecznie - siadaj!

(brak czytania ze zrozumieniem)

Ps. Widzę, że jesteś młodziutka, a w dodatku kobieta. Więc żebyś nie poczuła się, że ktoś chce się wyżyć, to odpowiem Ci dokładniej (skoro tyle razy to piszę, to napiszę jeszcze raz - a co...).

Wszystkie parametry pliku odczytujemy za pomocą programu "Media Info", który jest darmowy, a w dodatku w wielu komputera już zainstalowany (instaluje się domyślnie wraz z pakietem kodeków K-Lite Codec Pack, który jest dość popularny i często stosowany).

Tam odczytasz, jaki jest kodek itd.

Skoro film jest nagrany telefonem, to można przypuszczać, że:
- rozdzielczość full he 1920x1080
- kodek: AVC (dość wymagający i zasobożerny)
- klatkaż: niestety może być zmienny (jak to w telefonach bywa), albo 30klatek/s
- na dodatek plik tego wideo prawdopodobnie jest zakodowany niezgodnie z normami, więc program ma dodatkowy problem.

Tak czy inaczej, jeśli chcesz obrabiać to nawet na mocnym sprzęcie może być problem. Najprościej - przekoduj do czegoś lżejszego. Ja Ci polecam XDCAM (projekt ustaw w Vegasie w tej samej rozdzielczości i klatkażu, oraz - dla pewności - zaznacz dla wszystkich klipów "disable resample").
Odpowiedz
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. no cóż pewnie jestem młoda i głupia ale kiedyś dorosnę. niestety nie wyczerpuje to podstawowego mojego problemu jakim jest fakt, że sonyvegas zacina PRZY KAŻDYM załadowania na track JAKIEGOKOLWIEK pliku w tym plików z youtuba.
nieważne jaka długość, jakość, rozdzielczość i tym podobne pierdy.
jeżeli jeszcze masz ochotę pogadać z małolatą to będę baaaaardzo wdzięczna. sęk w tym, że przedtem działałam na SV zainstalowanym na strasznym heblu i tam nie było ŻADNEGO PROBLEMU z czym kolwiek. program śmigał jak złoto. tutaj mam komputera 4 razy mocniejszego i... dupa. mam nadzieję, że to kwestia jakichś ustawień bo jeśli nie to wsadzę ten komputer, na łeb człowiekowi który mi go opchnął.
Odpowiedz