problem z pixelozą na yt
Witam
Z góry przepraszam, że ten dział, ale nie mogę pisać tematów w odpowiednim.
Problem wygląda tak:

Pracuje na Vegasie 7, Win xp, format zapisu .wmv , 720 25p. Myślę, że to wina youtube, ale chce poradzić się Was i z resztą nie mogę do nich pisać.
Tak jak widać dzieje się to przy fade. Renderowałem to na dwóch komputerach, raz zamiast tego dałem zwykłe foto i to samo. Przed chwilą wrzuciłem stary filmik (sprzed tygodnia), który dobrze chodził na youtube, i po ponownym wrzuceniu też ta pixeloza. Zrobiłem takie fade zdjęcia w WMM i w tym wypadku nie ma pixelozy:

Problem pojawił się nagle, nic nie grzebałem, ustawienia wszystkiego identyczne jak zawsze, które działały.
Co o tym myślicie? Jakieś rady?
Odpowiedz
Miałem dokładnie to samo.
Wyrenderowałem sobie film w formacie .wmv z nadzieją na lepszą jakość,a następnie wrzuciłem na YT.
Moim oczom ukazała się totalna pikseloza tak jak jest to również w Twoim przypadku.
Po prostu YT ma pewne wymagania dotyczące filmów:

https://support.google.com/youtube/answe...&ctx=topic

A teraz powiem Ci co mi pomogło.
Aczkolwiek pomogła mi zmiana ustawień renderowania.Generalnie YT zaleca,aby pliki Sony Vegas'a .veg były konwertowane do formatu mp4. Format ten można uzyskać renderując za pomocą Sony AVC lub też MainConcept AVC.
Pozwolę sobie teraz przytoczyć wypowiedź użytkownika mateuszszar,który podał dokładne ustawienia jeśli chodzi o renderowanie pod YT:
(08-03-2013, 9:56)mateuszszar napisał(a):  Ją średnio dwa razy w tyg piszę jak renderować do yt.
W skrócie: kodek AVC (więc albo Sony avc, albo MainConcept avc - tym drugim wyciszniesz lepszą jakość, bo ma opcję dwuprzebiegu, co wydłuża czas renderingu, ale optymalizuje bitrate do tego co się dzieje w obrazie...).

Dla 720p wybieramy 25 lub 30 kl/s (zależy jak masz w oryginalnym pliku... Jeśli masz więcej, to trzeba ustawić mniej + 'disable resample' - o którym poczytasz na forum).

Przepływność (bitrate) wg yt - 5Mbps - dla 720p. (dla main Concept avc można ustawić: max 5.5, avg 5).

Spróbuj wyrenderować swój film za pomocą tych ustawień,skorzystaj z MainConcept AVC jeśli zależy Ci na jakości video.To tyle,powinno pomóc ;)
Odpowiedz
Trochę dziwne, bo od jakoś 3 lat ciągle robię w .wmv na jutuba i nigdy tak nie było. Dzięki wielkie, obczaję to dziś i dam znać jak poszło. ;)
Odpowiedz
Przyzwyczajcie się, że YouTube robi co chce, jak chce i kiedy chce, dotyczy to także modyfikacji modułu renderującego (przekodowującego).
I nie informuje o tym użytkowników, co najwyżej łoł, możecie wrzucać 4k.

I proszę, przed chwilą Sprzątacz wypłakał mi się na priva że jestem niedobry a tu jednak pach! - i znalazł właściwy wątek, cytuje właściwe cytaty i pomaga innym w temacie renderu na YT! I nie można tak było od początku?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
W .mp4 chodzi dobrze. Dzięki wielkie za pomoc!
Odpowiedz