Ścieżka
Możecie mi wyjaśnić jak KONTYNUOWAĆ tworzenie ścieżki maski po tym jak wyjdzie się z narzędzia pióra i powróci do tworzenia ścieżki maski? Gdzie nie kliknę to tworzy się nowa ścieżka a nie kontynuuje tej poprzedniej, nie skończonej.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zmieniasz na piórko i klikasz na ostatni punkt ścieżki, rysujesz dalej. Jak klikniesz na pierwszy - pojawia się takie kółeczko - to automatycznie zamkniesz figurę.
Jak zaczniesz rysować gdzieś z boku, to nie ma niestetu możliwości łączenia krzywych jak to jest np. w Corelu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nieprawda, sposób opisany przez Ciebie zupełnie nie działa. Pomijając już fakt, że nie ma możliwości kliknięcia piórem na ostatnim punkcie śćieżki bo wtedy autmatycznie narzędzie zmienia się na inne.
A więc ponawiam pytanie.

Nie wiem efix skąd wytrzasnąłeś takie rewelacje, ani jedno zdanie z Twojej odpowiedzi nie ma racji bytu. Ale to rozgryzłem.

Trzeba użyć zwykłego pióra ale... od początku ścieżki. No wiem co za debil to nakazał.
I aby kontynuować ścieżkę trzeba kliknąć nie na ostatni punkt (jak logika by nakazywała) tylko na pierwszy. Jak klikniemy na pierwszy a potem na ostatni to analogicznie wtedy nam zamyka ścieżkę. Więc ścieżkę możemy tym sposobem kontynuować tylko od miejsca w którym ją nie skończyliśmy a... zaczęliśmy. CZYSTY IDIOTYZM.
Ale to Vegas - więc się nie dziwię.

Rozwiązanie:
A jeśli chcemy kontynuować to musimy kliknąć na ostatni "anchor" z wciśniętym klawiszem CTRL. Wtedy kursor przybierze ikonkę niedostępną z żądnego innego poziomu (czarna strzałka) i po takim kliknięciu na dany punkt już możemy kontynuować.
Odpowiedz
Zgadza się- czysty idiotyzm. Jesteś w tym mistrzem:)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości