Vegas nei czyta pliku
[Obrazek: v9lysiA.png]

Nie mogę zaimportować tego typu plików do Vegasa.
Jestem zaskoczony tym, że nie odczytuje on takiego popularnego formatu.
Kodeki przecież są w systemie. To czego może brakować? Skąd mam wiedzieć co wziać?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
To, że coś jest w kontenerze mp4 i zakodowane AVC wcale nie oznacza, że Vegas to musi łyknąć. Czasem producenci wprowadzają jakieś własne "udoskonalenia" i plik jest na tyle niestandardowy, że radzi sobie z tym tylko soft np. komórki czy jakiegoś aparatu - bo zwykle filmy z takich źródeł powodują problemy.
Jeżeli nie pomogły standardowe rzeczy typu Quicktime, ffdshow czy ew. k-lite, to spróbuj przekonwertować to na jakiś zjadliwy format np. VirtualDubem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Udostępnij gdzieś ten plik Bunch, zobaczymy co i jak :)
Odpowiedz
No to jest akurat plik z telefonu komórkowego. Smartfona jakiegoś Samsunga.
Że tam przekonwertować trzeba to wiem. Łudziłem się tylko na to, że nie będzie trzeba tego robić.

efix, co mogę Ci powiedzieć. Zawsze można powiedzieć, że coś jest osobliwe, skomplikowane, wyjątkowe, specjalne i zważywszy na powyższe, mimo że "coś tam" to jednak ma prawo nie działać.

Klip w kropce.
Odpowiedz
(08-02-2013, 14:01)Bunch napisał(a):  Że tam przekonwertować trzeba to wiem.

Nie o konwertowanie chodzi - chcę sprawdzić czy wczyta, a jeśli nie wczyta, spróbować tak zrobić, żeby wczytało.
Odpowiedz
U mnie zarówno jedenastka, jak i dwunastka wczytuje bez problemu...
Odpowiedz
Wiecie co.... Faktycznie dzisiaj działa. Wczoraj nie działało.
Przysięgam. Przeciągałem każdy z plików tego typu na timeline i nie działało.
Naprawdę. Pojawiała się ikonka "przekreślonego koła". Dzisiaj, następnego dnia, właśnie teraz postanowiłem sprawdzić od nowa i zadziałało. Wszystko się wczytuje. Dlatego tak bardzo się dziwiłem, że tego formatu Vegas nie może czytać, że założyłem specjalnie temat na forum wczoraj. Nie wiem czemu się mi tak dzieje, naprawdę. Jakby ktoś z forum mnie nie znał to by pomyślał, że jestem jakimś trollem i sobie jaja robię.

Czyli kolejna lekcja tego kiczowatego softu jest taka: jeśli coś nie działa w Vegasie, spróbuj go uruchomić ponownie - wtedy może zadziała. Generalnie to tak się rozwiązuje problemy, ale skoro pojawiała mi się ikonka ODMOWY, to kto by sądził, że w tym wypadku też tak trzeba sprawdzić.
Odpowiedz
(08-02-2013, 15:29)Bunch napisał(a):  ...Jakby ktoś z forum mnie nie znał to by pomyślał, że jestem jakimś trollem i sobie jaja robię.
:)
Odpowiedz
Przecież wierzymy Ci Bunch:)
Odpowiedz
Co więcej, Forum bez Ciebie byłoby jak pieczeń wieprzowa bez pieprzu!

A co do "zawsze można powiedzieć" - no właśnie, że nie zawsze. Tam gdzie masz z góry narzucone standardy formaty itd. działa zawsze - patrz np. DVD. Z mp4 tak nie jest.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz