efekty zakłóceń
Witam.

Na początku chciałem powiedzieć,że mam w planie nowy film.Będzie to film o inwazji zombie.Film będzie w stylu gry stalker:cień czarnobyla(Opuszczone,zniszczone miasta,promieniowanie,jacyś ludzie,którzy przeżyli itp)a także w stylu filmu REC (Tutaj chodzi o styl nagrywania,czyli taki amatorski,może reporterski)

Ale do rzeczy.Chciałbym zadać kilka pytań:

-Jak zrobić takie zakłócenia jak na filmach typu paranormal activity,Rec itp, że czasami kamera śnieży,raz cała,a raz w niektórych miejscach (TYLKO NIE TV simulator-NIE chcę,żeby obraz był lekko niebieski)?

-Jak usunąć przechodniów,samochody itp. z filmu,żeby ulice były puste?

-jak zrobić,żeby okna,szyby i światła samochodów i inne rzeczy były takie poniszczone,tzn.rozbite,ubrudzone jakimś błotem okna,szyby,światła samochodów?

EDIT: -jak zrobić wybuchy(Mam action essentials),przy trzęsącej się kamerze,i żeby to wyglądało naturalnie,jak w rzeczywistości?
Odpowiedz
Nie chcę Ciebie demotywować, ale w sony vegas nie będziesz w stanie zrobić tego w taki sposób, żeby to jakoś wyglądało(w sensie porządnie). Po prostu ten program nie jest przeznaczony do takich rzeczy. Zakłócenia da się bez problemu zrobić w samym vegasie. Poszukaj na youtube poradników związanych z hasłem "twitch".

Wszystko inne raczej zrobiłbym w programie typu after effects. Tak jak mówiłem sv nie jest stworzony do takich rzeczy. Jeżeli zainteresuje Cie ae to masz tutaj od razu bardzo ładny plugin, dzięki któremu uzyskasz efekt zepsutej kamery:

Do ae masz sporo tutoriali(w których jest pokazane jak zrobić rzeczy, które wymieniłes) na stronie videocopilot.com.
Odpowiedz
Tak jak radzi kolega - AfterEffects, HitFilm2 itd.
Słowem kluczem jest motion tracking. Przebrudzoną szybkę i wybuch nałożone na film zrobisz w Vegasie, ale żeby te zabrudzenia "trzymały się" szyby w czasie ruchu kamery i wybuchy trzęsły się razem z nią - to bez dodatków np. Borisa nie zrobisz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Masz scenariusz do tego filmu?
Odpowiedz
nozownik0 Właśnie będę pisał.To narazie jest projekt.

(07-30-2013, 21:07)efix napisał(a):  Tak jak radzi kolega - AfterEffects, HitFilm2 itd.
Słowem kluczem jest motion tracking. Przebrudzoną szybkę i wybuch nałożone na film zrobisz w Vegasie, ale żeby te zabrudzenia "trzymały się" szyby w czasie ruchu kamery i wybuchy trzęsły się razem z nią - to bez dodatków np. Borisa nie zrobisz.

a gdzie mogę znaleźć zdjęcia zbitego szkła i brudu do kluczowania?
Odpowiedz
Używając google? Chodząc z aparatem po dowolnej budowie czy dzielnicy fabrycznej?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
chodzi o to co powinienem napisać w google,żebym znalazł te zdjęcia
Odpowiedz
broken glass? dirt? próbowałeś chociaż?
Odpowiedz