Program do authoringu DVD z plikami w formacie mvk
Poleciłby ktoś jakiś fajny program do tworzenia płyt DVD (z menu i innymi tego typu bajarami), ale żeby przyjmował pliki mvk ? Sony DVD Architect w presecie DVD ma tylko mpeg2, a w blu-ray mpeg2 lub AVC co mnie już nie urządza.
Odpowiedz
NERO.
Odpowiedz
Nero ? Wiedziałem, że są tam jeszcze inne opcje oprócz zwykłego nagrywania, ale zazwyczaj odhaczałem je podczas instalacji. Żeby było jasne, chciałbym stworzyć płytę DVD (najpewniej DL), na której znalazłby się pliki w formacie .mvk (1920x1080, 25kl/s) wyrenderowane z SV z jakimś ładnym menu itp. Chciałbym uniknąć ponownej konwersji. Płyta odtwarzana byłaby na stacjonarnym odtwarzaczu blu-ray, który odtwarza też pliki .mvk. Pytanie, czy taką płytę idzie stworzyć bo jeśli nie to pozostanie mi "suche" nagranie plików na płytę.
Odpowiedz
Ale ustal co chcesz zrobić najpierw. DVD - to DVD. Blu-ray to Blu-ray. Każde z nich ma swój określony standard kodowania, struktury i działania menu. Nie możesz sobie podpiąć ot tak jakiegoś tam formatu.
Teoretycznie menu możesz zrobić w formacie DivX HD i MKV właśnie, ale na żywo nigdy nie widziałem takiej kombinacji. Druga sprawa czy dany odtwarzacz to będzie "rozumiał".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Gdybyś przeczytał specyfikację DVD-VIDEO i blureya, wtedy byś wiedział, co można, a czego nie można. Albo nagrywasz DVD z MKV i wtedy masz po prostu płytkę z danymi, albo konwertujesz MKV do DVD-VIDEO.
Odpowiedz