Kilka filmów o kluczowaniu i kompozycji
Trochę historii:

Reklama Nike od kuchni:

Efekty w "Wielkim Gatsby":

Efekty w "Boardwalk Empire":

"The Girl with the Dragon Tattoo":
Odpowiedz
widziałem ostatnio właśnie ten film o historii używania masek w filmie na vimeo i bardzo ciekawie wszystko zostało opowiedziane. szczególnie podobało mi się podsumowanie, w którym gość mówi, że efekty od zawsze były obecne w kinematografii i nigdy tak naprawdę nie istniało coś takiego jak "czyste filmowanie" bez efektów specjalnych, a teraz dzięki możliwości cyfrowego obrabiania video autor ma jeszcze większe pole do popisu i dokładnego odwzorowania tego co ma w głowie, co po prostu daje możliwość na stworzenie tego co się chce.

reszty filmów jeszcze nie widziałem, przyjrzę się im później.
Odpowiedz
Heh, ja śmiem twierdzić, że zasadniczo wszystkie efekty specjalne, lub niemal wszystkie to ta czy inna forma masek. :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(07-22-2013, 20:09)efix napisał(a):  Heh, ja śmiem twierdzić, że zasadniczo wszystkie efekty specjalne, lub niemal wszystkie to ta czy inna forma masek. :)
nigdy nie przyglądałem się definicji wyrażenia "efekt specjalny", ale masz rację, zapewne do wykonania większości vfx użyto masek. napisałem gdzieś inaczej czy ten wpis nie jest skierowany do mnie? :p
Odpowiedz
Nie, tylko taka luźna refleksja do której doszedłem jak jeszcze chciałem napisać książkę o efektach. :)

Odpowiedz
Tak dorzucając do tematu masek, szczególności z dedykacją dla wszystkich którzy "przecież nie będą robić klatka po klatce" itd. - http://www.triangleberry.com/
a tam portfolio.

Odpowiedz
Ruscy dają radę!
Odpowiedz
No przecudna robota. Z drugiej strony - czemu nie mieliby zrobić, ruscy to bardzo zdolni artyści. Tak patrząc na to czy też prace indyjskich magików od efektów stwierdzam, że historia znów zatoczyła koło, wszyscy mają obecnie mniej więcej tę samą technologię i de facto mogą zrobić to samo. Zaczyna się liczyć znów artysta no i ile temu artyście zapłacą. Tu idę o zakład, że ich państwo mocno wsparło.

Odpowiedz
Ciekawy temat tu poruszacie.Ten film o historii używania masek obejrzałem cały mimo tego że prawie nic nie rozumiem po angielsku...dupny jest ten oldskulowy typek co urywa sobie głowy.Ale to musiał być HIT kiedyś:)
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
(12-17-2013, 16:29)beente napisał(a):  dupny jest ten oldskulowy typek co urywa sobie głowy.Ale to musiał być HIT kiedyś:)

O Boże, czytasz i nie grzmisz? Dupny oldskulowy typek profanie? Typek, które pracę są wykorzystywane do dzisiaj w każdej produkcji filmowej? Typek, bez którego z dużym prawdopodobieństwem Startreka, Star Wars czy LOTR obejrzeliśmy z duuuuużym opóźnieniem?
Idź do kąta, zaczerwień się trochę chociaż. Na karnego jeżyka i się wstydź. O Meliesie powiedzieć że dupny typek... Tricków tego gościa większa część tego forum nie powtórzyłaby bez afxa i nie wiadomo czego jeszcze.
O tempora, o mores...
Za chwilę jakiś inny młody gniewny wrzuci jakiś kawałek Harryhausena z komentarzem "ale gówniana animacja".
Czas umierać... Albo zabijać.

Odpowiedz