Problem z zasięgiem wifi w domu
Witam

Od kilku dni mam w domu problem z siecią wifi. Sprawa wygląda następująo:
w domu jest jeden komputer stacjonarny z internetem TP (orange) na stałym łączu 20GB z podpiętym routerem SAGEM Fast 2704, oraz w tej chwili trzy telewizory panasonic, wszystkie z internetem.
Komputer i jeden telewizor są na parterze, natomiast pozostałe dwa na piętrze. Interent w TV chodził bez problemu zarówno u mnie, jak i w pokoju na piętrze, tuż nad moim.

Natomiast jest problem z internetem w TV, który jest również na piętrze, ale w dalszej części domu. Internet bardzo długo się odpala i cały czas się zawiesza. Sygnał sieci wifi na tym telewizorze ma zaledwie jedną kreskę, podczas gdy w pozostałych dwóch wifi śmiga jak ta lala, żadnych problemów.
Nie wiem co jest grane. Przestawienie modemu w inne miejsca w moim pokoju nic nie dało. Problem pozostał.
Popytałam trochę znajomych i tu się dopiero zaczęło. Każdy miał inne rozwiązanie.
Jedni radzili, żebym kupiła jakiś wzmacniacz sygnału WIFI, inni abym kupiła bezprzewodową kartę sieciową, przestawiła router na piętro. Jeszcze inni, że najlepiej kupić router wifi z odkręcanymi antenami i ewentualnie wtedy kombinować z długością anteny.
Jak dla mnie każde rozwiązanie jest do przyjęcia tylko, że nie mam gwarancji, ze to zadziała.
Muszę się na coś zdecydować, ale chciałabym poznać Waszą opinię. Może ktoś miał podobny problem i coś doradzi?

Poczytałam trochę w necie i znalazłam coś takiego http://www.pentagram.pl/produkty/sieci-i...rus-p-6363
I teraz pytanie do Was. Czy to wystarczy, żeby wzmocnić sygnał wifi na tyle, że internet będzie chodzić prawidłowo w całym domu? Czy może macie jakieś inne pomysły?
Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Odpowiedz
WiFi ssie. Kable rządzą. Na Twoim miejscu zwyczajnie bym skrętkę pociągnął, no ale pewnie nie będziesz miała to ochoty.
Muszę kupić tzw. repeater, np. coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/183001...V_Lan.html

W niektórych routerach można zwiększyć moc sygnały WiFi. Ale ogólnie jakby to powiedzieć... Nie jest to zbyt zdrowe.

Możesz też puścić sieć po sieci energetycznej - wtykasz jedno pudełko w gniazdko w pokoju przy routerze, drugie w tym drugim i w zasadzie to wszystko. Uwaga - nie wtyka się ich w listwy antyprzepięciowe. W zależności od firmy zwykle można dokupywać kolejne i jakbyś stwierdziła na przykład, że nagle potrzebujesz internet w garażu - no to wtykasz w garażu. Byle za licznikiem.
Tu masz przykładowe urządzenia: http://www.komputronik.pl/category/7343/...ePlug.html

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(07-21-2013, 16:48)efix napisał(a):  WiFi ssie. Kable rządzą. Na Twoim miejscu zwyczajnie bym skrętkę pociągnął, no ale pewnie nie będziesz miała to ochoty.

Co to jest skrętka? Na czym to polega?

I drugie sprawa:
Napisałeś, że nie wtyka się tych urządzeń w listwy antyprzepięciowe. OK.
A czy mogę je wpiąć do gniazdka przez rozgałęźnik?
Z opisu tych urządzeń i komentarzy użytkowników wynika, że działają OK.

Mam do wyboru:
jedno pojedyncze gniazdko przy komputerze z potrójnym rozgałęźnikiem.
Z niego wychodzi kabel do ups-a i do drukarki. Pod ups mam podłączony komputer, router i telefon.
Drugie gniazdo też pojedyncze, 4m dalej przy telewizorze. Tu jest listwa antyprzepięciowa, ale podpięty jest tylko telewizor, nic więcej.
Tutaj, by było o tyle wygodniej, że jest więcej miejsca przy kontakcie, nawet po podpięciu rozgałęźnika.
Czy będzie problem, jak to urządzenie wepnę do gniazdka nie przy samym routerze, a do gniazdka kilka metrów dalej?
Odpowiedz
Skrętka to czyli tzw. kabelt UTP kategorii (np. 5) to normalny kabel z jakiego budowane są sieci komputerowe. Z charakterystyczną wtyczką na końcu, podobną do tej co wchodzi np. w telefon ale ciut większą.
HomePlug nie w listwę antyprzepięciową, ponieważ listwy mają w sobie - a przynajmniej powinny mieć, różne elementy tłumiące zakłócenia. Dlatego też nie połączysz się - a w każdym razie jest to bardzo mało prawdopodobne - np. z sąsiadem z domu obok, bo liczniki po drodze wszystką "wytną".
I zwyczajnie mogą "wyciąć" sygnał komputerowy. Ale jak przed listwą włożysz zwykły, najzwyklejszy trójnik to będzie to jak najbardziej.

Odpowiedz
Potwierdzam, mam ten sam problem z odległością urządzeń od rourera. Rozwiązałem go w sposób najprostszy z mozliwych. Podlaczylem na dole epitet który działa jako AP. Drugi podlaczylem kablem jako przedłużacz. Ten na dole głównie rozsyla sygnał po wifi, drugi służy bardziej jako switch, dzięki temu mam podlaczany TV, komputery stacjonarne. Dzięki takiemu rozwiązaniu komórki z androidem mają zasięg wifi w całym domu a na dodatek cały czas są w tej samej sieci czyli widza się w zajemnie.

Wysłano z telefonu
Odpowiedz
OK, jestem ortodoksyjny i w ogóle, wiem, że i tak pełno tego w powietrzu, ale jak możesz unikać nadajników radiowych (i do tego jeszcze zwiększać moc...) w pobliżu to unikaj... WiFi w sypialni mówimy stanowcze NIE. :)

Odpowiedz
No więc tak:
kupiłam to http://www.komputronik.pl/product/164687...00_EU.html

@Efix
Dzięki wielkie za rady i pomoc.

Kupiłam, podłączyłam i działa pięknie, tylko mam jedno ale...
W tych urządzeniach jest tzw. przycisk bezpieczeństwa, chroniący przed niepożądanymi gośćmi. Nacisnęłam ten przycisk, ale kilka razy i teraz nie wiem czy jest ochrona czy jej nie ma.
Jak, ewentualnie gdzie mogę sprawdzić czy moja sieć jest zabezpieczona?
Odpowiedz
Wszystkie ustawienia powinny być na http://www.192.168.1.1 (admin, admin).
Przycisk bezpieczeństwa dopuszcza jednorazowo urządzenie które aktualnie się łączy z routerem. To nie jest przełącznik 'włącz'/'wyłącz' zabezpieczenie...
Odpowiedz
@Mateusz
Dzięki za info.
Sprawdziłam i doczytałam, że jeżeli jest ohasłowane coś takiego jak WPA, WPA2... to wszystko jest OK.
Odpowiedz
Tak jest. Wybierz tylko wpa2 (ten drugi łatwo złamać - nawet zwykłym smartfonem z odpowiednią aplikacją).

Najlepiej ustawić swoje hasło oraz zezwolenie na akceptację przyciskiem QSS - nowsze urządzenia autoryzujesz przyciskiem (tylko za pierwszym razem), a starsze - podając swoje hasło...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości