Renderowanie filmów z gopro I
Witam. Widziałem już taki temat, lecz dalej nie potrafie ustawic opcji renderingu w vegasie. Licze na to że podacie mi jakies parametry bo ja rozkładam ręce :)

Tutaj info.

Program:

Sony Vegas Pro 10.0

Materiał wejściowy:
screen z programu media info:

[Obrazek: 488395screeen.jpg]

Cel jest taki by to wszystko ładnie współgrało z youtube. Żeby była po prostu dobra jakość :) Licze na waszą pomoc.
Odpowiedz
Wszystko, jak w tamtym temacie, tylko klatkaż taki, jak w oryginale z GoPro (29.97)

Przepływność - tak jak w tamtym temaci (i na stronie youtube'a) - 8Mbps.
Odpowiedz
Tak, tylko tam inne rozdzielczosci były itp.

To mam zostawic 29 fps?
Odpowiedz
Nie wiem, który temat odgrzebałeś, bo nie podałeś linka, ale na ty zawsze proponujemy:
- 1080p (czyli to, co masz z GoPro);
- 720p
Odpowiedz
http://sonyvegas.info/Temat-Renderowanie-z-GoPro-na-YT

Ten. Tylko właśnie tutaj były inne rozdzielczości.

Ale czy nie będzie zadnych pixeli itp jeżeli z rozdzielczosci 1080p zmienie na 720p?
Mogło by być i 720p. byle by to jakoś w miare wyglądało :).

Ps. Jak widać jestem zielony jezeli chodzi o rendering :)
Odpowiedz
Jak masz 1080p (1920x1080), to renderuj tak samo.
Jak chcesz zmniejszyć - na 720p, to możesz... to pomniejszony obraz na wysokość i szerokość o 1.5 raza (z 3 pixeli robią się 2...)

Wytyczne YT: https://support.google.com/youtube/answe...&ctx=topic

Czyli masz dwa wyjścia:
- zostawić 1080p
rozdzielczość: 1920x1080, 29.97fps, progressive, przepływność 8Mbps.

- zmniejszyć do 720p
rozdzielczość: 1280x720, 29.97fps, progressive, przepływność 5Mbps.

Jeśli chcesz wycisnąć lepszą jakość, wybierz MainConcept AVC, w którym zaznaczysz "Two-pass", ale musisz podać dwie przepływności: średnią, i maksymalną. Ja proponuję:
- dla 1080p: avg: 8Mbps, max: 8.5Mbps
- dla 720p: avg: 5Mbps, max: 5.5Mbps.

Jeśli zależy Ci bardziej na szybkości renderowania, niż na jakości, wybierz Sony AVC - tam jest tylko jednoprzebieg...

*jednoprzebieg różni się od dwuprzebiegu tym, że program w tym samym przebiegu analizuje i koduje film, lub najpierw analizuje, a późnej (dobierając optymalne wartości dla poszczególnych części filmu) - koduje zoptymalizowanymi parametrami.
Odpowiedz
Dziekuje bardzo za pomoc :). W końcu mi to jakoś przejaśniało. Będe kombinował i dam znać jakie będą tego efekty. pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam, mam problem z renderowaniem filmiku z gopro hero 3 silver, mianowicie film traci na jakości dosyć mocno. Nagrywam szybkie sportowe ujęcia 720p / 60 fps. Utworzony film chcę wrzucić na youtub'a. Jestem zielony jeśli chodzi o render także proszę o wyrozumiałość. Chcę uzyskać taką jakość jak na filmie :
bez włączenia w hd jakość jest dobra i wszystko jest płynne jak widać.
Odpowiedz
Ale przeczytałeś wątek o renderowaniu na YT? Użyłeś opcji szukaj? Zapoznałeś się z wytycznymi YouTube "jak renderować dla YT"?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz