Jak to zrobić?
Mam pewien problem. Chodzi o wykorzystanie takich przejść jak w tym linku:
. Chodzi o to, że na przykład jest kaseta w odtwarzaczu i niesie ją pewien mężczyzna. Jest na nią zbliżenie, następnie oddalenie i znajdujemy się w zupełnie innym miejscu. Tak jest z wieloma rzeczami. Czy jest to po prostu idealne kadrowanie kamerą? Druga sprawa to te nagłe oddalenia. Nie jestem pewien czy jest to użyte przy pomocy jakiegoś efektu czy po prostu zmniejszany zoom, który jest przyśpieszony. Ostatnia sprawa trochę poza tym linkiem. Czy używanie efektu z newblue fx (chodzi konkretnie o fish eye) da przynajmniej podobny efekt do tego, gdybym używał normalnego fish eye'a w aparacie? Prosiłbym o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Odpowiedz
nic prostszego :) musisz po prostu dobrze to ustawić w opcjach klipu. umieszczając go w sony vegasie, niemalże na samym jego końcu na osi czasu znajdziesz dwa znaki. jednym z nich jest kwadracik, po którego kliknięciu wyświetli nam się kadr z wielką, przezroczystą literą F. musisz tam na osi czasu odpowiednio ustawić, zależy czy chcesz zbliżyć, oddalić czy przesunąć. jeśli chodzi o oddalenia, to możesz nagrać scenę nagrywaną z odległości około 10m, a następnie z 20m. następnie pierwszym sposobem wykadrować, by z jednego punktu do drugiego kamera się oddalała. dzięki temu powinieneś uzyskać czyste przejście
w razie niezrozumień pisz ;)
Odpowiedz
NarutekPL naprawdę uważasz ,że jest to zrobione za pomocą samego PanCrop ? Przecież widać gołym okiem ,że w tym klipie zostało wykorzystane setki ujęć potem wszystko zostało bardzo profesjonalnie zmontowane ... Owszem producent tego klipu mógł posłużyć się pan/cropem zrobił to nawet na pewno ..
Odpowiedz
Mi się wydaje że kolega NarutekPL ma racje. Po prostu była jedna scena nagrana troche dalej, oddalająca się w PanCropie i potem druga scena nagrana troche dalej i znowu oddalająca się w PanCropie itd. Nie potrzebnie kombinować jak można to zrobić w prostu bardzo sposób :)
Odpowiedz
nie masz racji ... gdyby to był sam pan/crop jakość była by nie do zniesienia ...
Odpowiedz
przecież widać takie przeskakiwania- to jest właśnie zmiana z jednego klipu na drugi najprawdopodobniej właśnie po użyciu cyfrowego przybliżenia. bardzo prosta sprawa.
Odpowiedz
nie chce mi się wierzyć, że za pomocą pan/cropa otrzymam taką jakość... zastanawiałem się nad nagraniem bliżej, oddaleniu dalej i przyśpieszeniu tego oddalania obrazu albo użyciu jednego z przejść w newblue. Niestety nie pamiętam nazwy. Podobne szybkie przejścia chciałem zrobić na boki z tą różnicą, że byłoby to w jednym miejscu (na przykład ulica) tylko obrót o 180 stopni lub coś w tym stylu.
Odpowiedz
Moim zdaniem przybliżenia i oddalenia są robione cyfrowo a gdy przybliżenie/oddalenie dobiegnie końca pojawia się nowe ujęcie. Sporo roboty i przenoszenia kamery co kawałek. Poza tym setki dubli aby aby aktor wykonał daną czynność tak samo.

Dla ciekawości spójrz na tą stronę:
http://www.techhive.com/article/223108/l..._zoom.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości