Wersja PRO 12 - Instalacja pluginu
Witam! Jestem tutaj nowy a nawet bardzo nowy :) Chciałem zainstalować sobie plugin o nazwie Pluginpac aby maskować logo stacji TV tak jak tutaj

http://sonyvegas.info/Temat-Jak-ladnie-z...-telewizji

Znalazłem ten plugin w internecie a dokładnie na chomiku. Uruchomiłem instalator , ale plugin zainstalował się do innej lokalizacji niż program więc przeniosłem cały folder z pluginem do folderu instalacji programu sony vegas. Dodałem go do Video Plugins , OFX i wielu innych lokalizacji jednak w programie nic nie widać. Macie jakieś pomysły.
Odpowiedz
A czy plugin jest przeznaczony do tej wersji Vegasa?
Odpowiedz
Ten plugin jest bardzo stary , chyba 2002 rok. A gdzie znajdę taki lub zamiennik do wersji Sony Vegas Pro 12 ?
Odpowiedz
A co chcesz zrobić dokładnie?
Może nie jest Ci potrzebny ten plugin?

Jeśli chodzi o zamaskowanie logo TV, to można na kilka sposobów:
- zblurować (zamazać);
- zastąpić innym fragmentem ekranu (dublujesz track, maskujesz jeden fragment, który się nada do zasłonięcia logo, przesuwasz - maskowanie i przesuwanie robisz w Pan/Crop), lekko rozmywasz krawędzie, aby ładnie wtopić/połączyć to w całość);
- zamalować kolorem, gradientem, teksturą (jpg, png lub nawet kolor z Vegasa) - ale to zależy, na jakim tle jest logo, i co się pod spodem dzieje).

Masz możliwość wrzucenia sampla (kilka sekund surówki), albo jeden kadr (ale wyciągnięty z strumienia, a nie PrintScreen) - żeby rozdzielczość i współczynnik kształtu się zgadzał...?
Odpowiedz
Tak chodzi o zamazanie logo TV. Jak robię poprzez plugin Blur to znacznie widać , że było zamazywane.
Chodzi mi o zasłonięcie logo podczas meczu. Także wszystko jest w ruchu ciągle. Jaka opcja byłaby najlepsza ?
Odpowiedz
Daj kadr, to Ci podpowiem...
Jeśli nie blur, to pewnie zamaskowanie innym fragmentem ekranu (duplikujesz track video, wycinasz fragment, który się nadaje na zasłonięcie logo, przesuwasz).
Odpowiedz
Prosze. To się zmienia raz jest na trybunach a raz na boisku więc pewnie cieżko będzie to zrobić.

[Obrazek: zvep37.png]
Odpowiedz
Jedynie, co udało mi się na szybko zrobić (maska + defocus)

Niestety, ale rewelacji bym się nie spodziewał (tym bardziej Pluginem, o którym pisałeś wyżej...).

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A nazwiesz mi te pluginy tak zebym je znalazł w Sony Vegas :P Albo powiesz jak zrobić ?
Odpowiedz
Otwórz załączony maskowanie logo TV.veg.
- wyskoczy monit, że brakuje pliku (bla bla bla)
- wskazujesz swoje video...
- powinno śmigać...

jeśli nie, to:
- zapisz klatkę, którą wstawiłeś w swoim poście (jako "beznazwy.png");
- wrzuć do tego samego folderu co .veg załączony przeze mnie;
- otwórz .veg (klatka powinna się zassać automatycznie);
- przeanalizuj, jak to zrobiłem.

Załączone pliki
.veg   maskowanie logo TV.veg (Rozmiar: 11.8 KB / Pobrań: 33)
Odpowiedz