Vegas, jak zwykle, nie chce renderować
Jak zwykle, projekt ukończony, pomontowany. Sklejki by - mimo wszystko - nie obciążać dodatkowo komputera porobione. A wyrenderować gotowego projektu nie chce.

[Obrazek: Z65Wowk.png]

Renderować chcę do Sony AVC (mp4) takim presetem:

[Obrazek: 54gCqO5.png]

A więc w zgodzie z materiałem wejściowym.
Co ciekawe, materiał wejściowy został już raz w całości wyrenderowany!
Na linii czasu znajdują się więc wyłacznie takie same klipy. O takich samych właściwościach - wyrenderowane uprzednio w Vegasie. A jest to nieskompresowane AVI.

Teraz drugi raz w nowym projekcie pododawałęm trochę efektów i chciałem teraz wyrenderować. Ale nie da się. Próbowałem na dysk SSD - też się nie da. Po włączeniu renderowania wystarczy odczekać kilka sekund i od razu pojawi się błąd. Albo porenderuje dłuższą chwilę a potem stanie render w miejscu i będzie tylko wciąż odliczał czas jaki upłynął od początku renderowania. Takie to znane Vegasowskie kurewstwo.

Pliki wejściowe od MediaInfo:

Kod:
Format            : AVI at 1.108 Mb/s
Length            : 278 GB for 35 min. 52s 820ms

Video #0          : RGB at 1.106 Mb/s
Aspect            : 1280 x 720 (1.778) at 50.000 fps

Audio #0          : PCM at 1.536 Kb/s
Infos             : 2 kanały, 48,0 KHz

Czy macie może w zanadrzu jakieś pomocne rady, poza najlepszą czyli "przerzuceniem się na naprawdę profesjonalny soft do montażu video"?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dodatkowa ciekawostka!

Włączyłem rendering, komputer ustawiłem w stan czuwania aby przez noc się renderował.
Dziś rano bo budzę i co widzę? Rendering stał przez całą noc na 0 procent i ruszył dopiero teraz gdy wzbudziłem komputer! Tylko ostatni kretyn mógł w ten sposób napisać program!

[Obrazek: 4pf.png]

Takie coś działo mi się też na starym komputerze, ale jego nie wyłączałęm w ogóle a stan czuwania nic nie dawał bo wiatraki i tak chodziły na maksimum, więc myślałem że to może jego wina. Ale po dzisiejszym widzę, że nie. Także proszę, dokładam kolejną cegiełkę do błędów Vegasa.
Odpowiedz
U mnie podobne cyrki działy się w dwóch przypadkach. Albo wtedy, kiedy próbowałem wyrenderować projekt z pomocą akceleracji karty graficznej (i teraz sobie pluję w brodę, bo specjalnie kupiłem mocną do tego celu), albo po prosty któryś z efektów video wysypywał program. Metodą prób i błędów wyłączałem poszczególne efekty i trafiałem na dziada, który uniemożliwiał render.
Odpowiedz
Tak, ale w żaden sposób mi to nie pomoże. Chcę wyrenderować projekt a nie cyzelować go milimetr po milimetrze i hipotetycznie sprawdzać czy to dany efekt nie psuje w tym miejscu filmu. No bez jaj. Program ma działać jak należy. Jak widać, jest to najznamienitszy przykład tego (mój przypadek i Twój) że Vegas to słaby soft. Naprawdę słaby. Najsłabszy ever.
Odpowiedz
Pytanie zadawane dziesiątki razy Art-Bi - to po grzyba się brachu męczysz i nie znajdziesz czegoś lepszego? Jestem niemal pewien, że PowerDirector byłby idealny do Twoich prac. A jak chcesz być "pro" i w ogóle to może Avid? A jak chcesz znaleźć pomoc wszędzie i mieć wtyczek w bród to Premiere. Przecież i tak lecisz na bezalkoholowym więc możesz się w każdej chwili przestawić, a czas poświęcony na poznanie nowego softu myślę, że będzie identyczny co walka z błędami starego. Więc - po co się męczysz?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja myślę, że powinieneś spróbować iMovie. Jest w nim wszystko, co potrzebne. Dodatkowo śmiga całkiem nieźle.
Odpowiedz
Po co się męczę? Z oszczędności czasu. Jak chcę coś zrobić, to w głowie sobie zaplanuję a 3 minuty później już to robię nie głowiąc się zupełnie "w jaki sposób" mam to zrobić. Wiem gdzie kliknąć, gdzie przycisnąć, co i jak ustawić. I wiem jak działa ten program. Po prostu umiem go obsługiwać a innych nie. No i w tym to przekleńśtwo że się nie nauczyło obsługi innego programu za ten czas. Właśnie nie jestem pewien czy mimo wszystko mniej czasu nie tracę na walkę z błędami starego.

To znaczy, wezmę się za soft od Adobe, ale póki co to się Photoshopa uczę. Potem Aftera i na końcu Adobe Premiere (bo w międzyczasie sobie coś fajnego sklecę poznawszy Aftera i bazując wciąż na Vegasie).

Nie znam iMovie, pierwsze słyszę.
Odpowiedz
http://www.apple.com/pl/apps/imovie/

Odpowiedz
efix, mateuszar - proszę was... Serio?
Odpowiedz
Serio serio! Mac dla Ciebie byłby idealnym rozwiązanie, sprawdzony sprzęt, sprawdzony soft, zasadniczo - a przynajmniej tak mówią legendy - nic się nie pieprzy... Intuicyjne, jak widać - niemalże samo filmy robi. Jedyna bariera to cena.

Odpowiedz