Szwanki w klipach
pracując w sony vegasie, napotkałem pewien problem. polega on na występowaniu dziwnych szwanków podczas edytowania. nie pracuję nad gameplayami lub tego typu rzeczami, lecz sklejam filmiki z bardzo szybko przelatujących, krótkich klipów dopasowanych do muzyki. z niewiadomych mi przyczyn, owe klipy mi się mieszają - podczas trwania jednego (przykładowo 2 sekundowego) klipu, w jego środku pojawia się nagle klatka z innego. po ponownym włączeniu projektu, szwanki zmieniają swe położenie w klipach. nie potrafię tego inaczej wyjaśnić, lecz w razie niezrozumiałości postaram się dołączyć zdjęcia lub filmik opisując problem
z góry dzięki
Odpowiedz
Pewnie istotne jest to na jakim materiale edytujesz. Bo np. *.FLV nie jest dobry do montażu.
Oczywiście jest jeszcze inna kwestia, może tego nie wiesz ale Sony Vegas to najbardziej zawodny software do montowania filmów jaki widział świat. Mimo prostoty w obsłudze i intuicyjności, wypada niesłychanie fatalnie pod względem stabilności.
Odpowiedz
Edytuję na formacie Avi, a co do niestabilności to wydaje mi się że owe szwanki występują tylko w najnowszej wersji. edytując na 11 wszystko było dobrze. mógłbym się na niego z powrotem przerzucić, lecz mam nadzieję że mój problem zostanie rozwiązany i nie będę musiał rezygnować ze wszystkich dodatkowych funkcji jakie oferuje wersja 12
Odpowiedz
(07-13-2013, 22:26)Bunch napisał(a):  Sony Vegas to najbardziej zawodny software do montowania filmów jaki widział świat
Ja przepraszam Bunch, ale skąd czerpiesz taką wiedzę?
Rozumiem, że vegas jest prosty i intuicyjny w obsłudze, ale na pewno nie jest najbardziej, jak to ująłeś, "najbardziej zawodowym" programem do montarzu. Gdyby tak było to nie miały by racji bytu programy pokroju avid'a. Choć i tak duża część twórców korzysta z final cut'a czy premiere w wersji pro.
Odpowiedz
Przepraszam Bobik, ale czy możemy wrócić do problemu? :)
Odpowiedz
(07-14-2013, 20:42)bobik243 napisał(a):  Ja przepraszam Bunch, ale skąd czerpiesz taką wiedzę?
Rozumiem, że vegas jest prosty i intuicyjny w obsłudze, ale na pewno nie jest najbardziej, jak to ująłeś, "najbardziej zawodowym" programem do montarzu.
Oczywiście że tak jest i chętnie się pod tym nawet podpiszę i wszem i wobec to ogłoszę.
A wiem stąd bo przy każdym projekcie jestem świadkiem jego wysypywania się.

(07-14-2013, 20:42)bobik243 napisał(a):  Gdyby tak było to nie miały by racji bytu programy pokroju avid'a. Choć i tak duża część twórców korzysta z final cut'a czy premiere w wersji pro.
Gdyby Vegas był zabugowany to nie miałyby racji bytu programy pokroju Avida? A niby czemu? Skąd taka dziwna teoria?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Wy w ogóle czytacie co piszecie do siebie? Najpierw bobik nie zrozumiał co napisał bunch, a potem bunch nie zrozumiał o co chodzi bobikowi.
Odpowiedz
Dla nich "zawodny" i "zawodowy" to to samo. Tacy z nich 'zawodnicy-zawodowcy' :-)
Odpowiedz
Przecież napisałem, że on jest "najbardziej zawodny" a nie napisałem nigdzie, że: najbardziej zawodowy. W sumie źle odczytując - przyznał mi racje. Jakoby Vegas nie był najbardziej "zawodowym" programem do montażu.
Odpowiedz
Bunch, Twoja opinia jakoby Vegas był najbardziej zawodnym i najgorszym badziewiem do montażu (co powtarzasz w wielu wątkach, zaraziłeś się od ArtBi?) jest hmmm jakby to powiedzieć... Powiedzmy, że oparta na subiektywnych odczuciach.
Vegas owszem, ma wady, nie ma programów doskonałych, support taki a nie inny, ale stawianie go na szczycie rankingu najgorszych programów jest oględnie mówiąc - chybione.
Wikszość problemów jakie zgłaszają ludzie wynika zwykle (oprócz oczywistych błędów...) z tego, że jest to podobna sytuacja, jak kupno powiedzmy przyzwoitej wiertarki - np. jakieś dobrej Makity za 3-4 stówy i porównywanie jej do obrabiarki cyfrowej która na dzień dobry do swojej pracy wymaga np. odpowiedniego fundamentu...

PS Tak a`propos niezrozumienia jak tak czytam tę dyskusję, to przypomina mi się rosyjski, nieporozumienia podczas dyskusji i subtelne różnice między забывать (zabywat') a запомнить (zapomnit'), albo роза (roza) i рожа (roża).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości