Ilość ścieżek video a czas renderingu
Cześć, odnoszę wrażenie ze ilość ścieżek video w Vegasie ma wpływ na długość renderingu i nie chodzi mi o ścieżki które od początku do końca są zapełnione plikami wideo bo to normalne ale o dodatkowe nawet puste ścieżki. Mam film godzinny gdzie mam jedna główną ścieżkę Wideo i 6 dodatkowych na napisy. Napisy pojawiają się na początku i na końcu filmu, przed dodaniem tych ścieżek robiłem sobie rendering 5 minutowego wycinka i szlo jak burza, później dodałem ścieżki z napisami i teraz jak renderuje materiał to jest zauważalnie wolniejszy rendering. Nawet na podglądzie gdzie doszło do wcześniej renderowanego fragmentu widać ze jest dużo wolniej niż przed dodaniem ścieżek z napisami. Materiał źródłowy to surowe pliki z Canona 550D, rendering do sony AVC z włączonym przyśpieszeniem GPU. Czy ktoś zauważył podobny objaw?
Odpowiedz
Nie zauważyłem. Ale możesz zrobić napisy w osobnym projekcie i wrzucić jako veg na drugą ścieżkę - nad Twoje Video. Skoro jest różnica w czasie, to powinno pomóc.

Ps. A jakie masz ustawione tryby kompozycji dla tych wyższych tracków?
Odpowiedz
(07-12-2013, 23:30)mateuszszar napisał(a):  Nie zauważyłem. Ale możesz zrobić napisy w osobnym projekcie i wrzucić jako veg na drugą ścieżkę - nad Twoje Video. Skoro jest różnica w czasie, to powinno pomóc.

Ps. A jakie masz ustawione tryby kompozycji dla tych wyższych tracków?

Fajny pomysł z tym plikiem veg, nie wiedziałem o tym, dzięki. Wszystkie ścieżki ustawione jako normalne, jedna ustawiona jako "add" gdzie sporadycznie wrzucam 3 sekundowe wycinki dla podbicia jasności itp.
Odpowiedz
Jako "add"? Normalnie powinny być jako "Source Alpha"... Może właśnie dlatego Ci wszystko dodatkowo przelicza, pochłaniając spore ilości mocy obliczeniowej?
Odpowiedz