okno project media - brak informacji, który klip został już użyty na timeline
Witam wszystkich forumowiczów
Prawdopodobnie jest to pytanie retoryczne, ale dla własnego spokoju wolę o to zapytać aby nie pluć sobie później w brodę.
Miałem do czynienia wcześniej z Ediusem w wersji 4.5, później 6,5 oraz z Premiere Pro 6. W obu w/w softach w oknie gdzie znajdują się zaimportowane binarki pojawia się maleńki znacznik informujący użytkownika, że dana binarka została już co najmniej raz użyta na timeline (zielona kropka, w AP pomarańczowa). Niestety nie znalazłem nic takiego w SV Pro 12 :/ W trybie podglądu details jest owszem info o tym , ale to akurat tryb, którego praktycznie nie używam podczas montażu. Brak tego "drobiazgu" w Vegas powoduje, że po kilka razy sprawdzam, który klip już umieściłem na timeline, Trochę to męczy na dłuższą metę kiedy ma się kilkaset kilkadziesiąt ujęć do złożenia videoklipu.
Jest na to jakiś sposób?
Jacek
Odpowiedz
To ja czegoś nie rozumiem... Chcesz o coś nas zapytać czy poprzez pytanie zwrócić nam uwagę na inną problematykę? No bo w końcu "Prawdopodobnie jest to pytanie retoryczne".
Odpowiedz
(07-12-2013, 4:43)Bunch napisał(a):  To ja czegoś nie rozumiem... Chcesz o coś nas zapytać czy poprzez pytanie zwrócić nam uwagę na inną problematykę? No bo w końcu "Prawdopodobnie jest to pytanie retoryczne".

Pytanie prawdopodobnie okaże się retoryczne, gdyż nie spodziewam się, że Vegas ma funkcję o którą pytam - bo bym ją już odkrył, ale wolę się upewnić. Jeśli nawet nie ma takiej funkcji być może użytkownicy forum znaleźli jakiś sposób by sobie radzić z jej brakiem.
Post jest więc pytaniem i zwróceniem uwagi na inną problematykę, jak to zgrabnie ująłeś :)

Dlaczego skupiasz się na formie zamiast na treści ?
JAcek
Odpowiedz
Bo to Bunch. Przyzwyczaisz się. ;P

Nie wprost takiej możliwości nie masz w postaci jakiś kolorków. Natomiast możesz przełączyć Views w zakładce project media na "Detail" i ustawić go wg własnego widzimisie (a właściwie widzicisię). Jedną z kolumn jest "Use count" - jak tam masz zero to znaczy, że "medium" nie zostało jeszcze użyte i nie ma go na timelinie.
Jeżeli nie wiesz, gdzie jest na timeline to w oknie Project Media klikasz prawym na medium i tam Selcet Timeline Events. Zaznaczy żółtą obwódką te eventy które są pochodną tego pliku.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(07-12-2013, 20:39)efix napisał(a):  Bo to Bunch. Przyzwyczaisz się. ;P

Nie wprost takiej możliwości nie masz w postaci jakiś kolorków. Natomiast możesz przełączyć Views w zakładce project media na "Detail" i ustawić go wg własnego widzimisie (a właściwie widzicisię). Jedną z kolumn jest "Use count" - jak tam masz zero to znaczy, że "medium" nie zostało jeszcze użyte i nie ma go na timelinie.
Jeżeli nie wiesz, gdzie jest na timeline to w oknie Project Media klikasz prawym na medium i tam Selcet Timeline Events. Zaznaczy żółtą obwódką te eventy które są pochodną tego pliku.

dzięki, to już coś ! Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź :)
Jacek
Odpowiedz