Ocena plakatu
Witam,
chciałbym zapytać o waszą ocenę odnośnie plakatu, który zrobiłem. Jest to plakat filmu dokumentalnego "Głosy" dotyczący zawodu lektora filmowego i spikera radiowego. Oczywiście plakat jest "fan made". Zrobiłem go wyłącznie dla siebie i chcę go wykorzystać w artykule na swoim blogu.

Aha i jeszcze jedna sprawa... zdjęcia lektorów to screeny z tegoż filmu. Dostałem ok 20 screenów od autora filmu jako materiały promocyjne do artykułu gdyż nie było jeszcze premiery filmu. Tak więc wybrałem najlepsze i nie da rady ich zmienić, ponadto zdjęcia czarno białe są dlatego gdyż Ci dwaj lektorzy nie żyją a w dodatku nawet nie miałem odpowiednich zdjęć kolorowych.

Tak więc pytanie do Was - jak się podoba i co ewentualnie zmienić?

[Obrazek: nx2c78.jpg]
Odpowiedz
Nie urzekł mnie. OStrość tła i fotek kontrastuje z rozciapanym i przytłaczającym wszystko mikrofonem. Teksty i obraz praktycznie dusi się na planszy, zero oddechu. Myślę, że to jest już zupełnie wystarczającym akcentem. Nie możesz się zdecydować co jest ważne na tym obrazku.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Na pewno pokombinuj z jasnością, żeby wszystko bardziej się zgrywało (teraz widać, że mikrofon jest oświetlony zupełnie inaczej niż reszta, wiadać, ze jest nakładany). Jestem trochę wyczulony na punkcie czcionek, te zupełnie mi tu nie pasują. W każdym razie na pewno nie te, których użyłeś w nazwiskach, gryzą się z resztą.
Odpowiedz
W takim razie jeszcze nad nim popracuję :)
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem dodam, że tło wydaje się zbyt wyraźne. Osobiście zmniejszyłbym kontrast.
Odpowiedz
(07-09-2013, 19:12)nozownik0 napisał(a):  Tak więc pytanie do Was - jak się podoba i co ewentualnie zmienić?

Witam

Powiem, co ja bym zmieniła:

- po pierwsze całkowicie wyrzuciłabym to tło. To co jest obecnie, kojarzy mi się jakoś tak „narzędziowo”. Wykorzystałabym np. motyw taśmy filmowej z klatkami.
Nie podałeś wymiaru plakatu, więc nie wiem czy to dobry pomysł, ale w klatkach, np. w co drugiej, umieściłabym twarze lektorów. I lektorów właśnie dałabym jako plan pierwszy, bo to przecież o nich chodzi, prawda?
Jako drugi plan ustawiłabym ten mikrofon, który jak dla mnie w obecnej postaci po prostu daje po oczach. Przecież on nie musi być aż taki wielki. Dodatkowo mikrofon delikatnie bym rozmyła, żeby sprawiał wrażenie obiektu będącego za lektorami, tak jakby w ich tle, za taśmą filmową.
No i oczywiście zmiana kolorów. Na pewno nie czarny! Przecież to ma być plakat filmowy. Daj delikatne kolory „filmowe”, nie gryzące się z całą resztą. Kto powiedział, że ma to być czerń. No chyba, że taką masz wizję...

Co do tekstu – na pewno zmiana czcionki. Natomiast co do umiejscowienia nazwisk: ja bym je dała na rozmytym mikrofonie (ale nie w centralnej części, tylko lekko po bokach) w lekkiej przezroczystości z ukierunkowaniem na konkretnego lektora.
Według mnie na dole wystarczy informacja postaci tytułu i autora filmu. Jak dla mnie tego tekstu na dole jest za dużo. Jak bym to rozplanowała na cały plakat. Na mikrofonie właśnie nazwiska, a dół tak jak zrobiłeś tytuł i autor - tyle tylko, że ze zmianą czcionki w obu przypadkach.

Wiem, że to co napisałam przewraca do góry nogami Twoją koncepcję. Na pewno się napracowałeś, ale może coś Ci się spodoba i spróbujesz to wykorzystać.

To tyle ode mnie.
Powodzenia
Odpowiedz
LOL, takie tło miałem na swojej tapecie na starym komputerze przez cały czas. Właśnie dokładnie to co tutaj widzę. Mikrofon jest na pierwszym planie i jest rozmyty, nie podoba mi się to.
Odpowiedz