render hd 720 59fps na 29fps + twixtor
No więc się zastanawiam czy dobrze będzie :
materiał HD720 60p, zwolnienia w twixtor dość spore
ustawienia projektu tak jak plik wejściowy, ale render chce na 29fps
będzie ok czy coś pochrzanione ?
Odpowiedz
Następny który zastanawia się, zamiast po prostu zrobić to i zobaczyć samemu czy będzie dobrze.
Odpowiedz
A po grzyba ustawiasz projekt tak jak klip wejściowy zamiast od razu na 30 fps skoro chcesz zwalniać? Na dzień dobry zyskujesz idealne zwolnienie o 50%

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
a po to że tylko niektóre fragmenty będą zwolnione, i nie zawsze tak samo
pytam się bo mam słaby komp żeby sobie testować, a druga sprawa to mało czasu mam na takie testy
już sporo zajmuje samo znalezienie ustawień twixtora :)
chodzi mi głównie o to żeby nie pogorszyć materiału wyjściowego
Odpowiedz
Myślę, że lepszy wyjście będzie wrzucić to co ma być zwolnione i przekonwertować szybko na połowę prędkości a dalej pracować już na 30fps i ciąć "normalnie".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
ciężko będzie bo film będę montował pod muzykę, więc łatwo nie będzie
tematyka sportowa :)
Odpowiedz
co znaczy - "łatwo nie będzie"?
Masz jakiegoś zleceniodawcę, który się przyczepia o byle gówno?
Dlaczego nie chcesz zrobić jak kolega wyżej proponuje? Ustawiasz projekt 30fps, więc na dzień dobry możesz zrobić zwolnienie 50% bez użycia Twixora - czyli wykorzystując zapas klatek. Dopiero wszystko, co poniżej 50% robisz Twixorem... ale najpierw ręczne zwolnienie, a następnie dodatkowo Twixor (wtedy musisz przy wpisywaniu parametrów - prędkości; uwzględnić, że o połowę już zwolniłeś).

Dopiero to korygujesz "pod muzykę", żeby było w time'ie.
Odpowiedz
Po ładnych kilku albo i kilkunastu godzinach przy różnych ustawieniach doszedłem iż chcąc zrobić 29fps zawsze nic dobrego z tego nie wyjdzie
Przy renderowaniu do 59 czyli tak jak plik wejściowy nie ma żadnego problemu
zwolnienia nawet poniżej 15% wychodzą całkiem nieźle, obraz jest płynny i wyraźny
nic nie kumam z tego :)
Odpowiedz
Witam mam podobne problemy z Twixtorem, otoz gdy odtwarzam sekwencje w programie, twixtor zachowuje sie idealnie dopiero gdy zrenderuje go na dysk (probowalem wieloma formatami) obraz strasznie drga, nie sa to poklatkowe ujecia, film plynie gladko tylko wyglada to tak jakbym (np: ogladal cos w tv i "szarpal" telewizorem ;p)
Szukalem pomocy w ustawieniach twixtora kombinujac na wlasny sposob jak i w internecie i bez rezultatu. Filmy mam w 25fps. Moze ktos pomoc? Pozdrawiam.
Odpowiedz