Jak narzucić jakiś obraz na film.
Witam.
Jestem "lajkiem" w sony vegasie i mam mały problem. Otóż nie wiem jak narzucić jakiś mały obrazek na film.
Chodzi mi o coś takiego jak na tym filmie w 0,5/0,6 sekundzie:

Chodzi o ten banner, który pojawia się na filmie gdzie podawana jest nazwa piłkarza, cena itp.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak zrobić takie napisy, tzn. tworzenie napisu taki jak tam jest literka po literce. Tak jak był by to efekt pisania na maszynie(?).
Nie wiem czy takie "coś" da się zrobić bezpośrednio przez vegasa czy trzeba taki banner stworzyć w programie do grafiki. (Akurat stworzenie banneru w programy od grafiki nie było by dla mnie problemem)
Wiem że pytanie może wydawać się banalne, ale mam nadzieje na pomoc :)
Odpowiedz
Robisz tak. Na 1 oś czasu dajesz banner na 2 film. Puźniej na bannerze klikasz na Video Event FX i zmniejszasz do dowolnego rozmiaru.
Odpowiedz
@Hardkorak: Później piszemy przez "ó" a nie "u"... popraw tego babola.
i nie w "video event fx", tylko "pan/crop".

Od siebie dodam, że animacje można wykonać za pomocą maskowania (w Pan/Crop). Najlepiej przygotuj grafikę w postaci PSD na warstwach - później osobno odsłaniasz belkę, osobno napisy + dokładasz dźwięk maszyny do pisania. Tyle.
Odpowiedz
Ja również dziękuję za poradę!
Odpowiedz
Korzystajac z tego ze temat traktuje o podobnej tematyce, mialbym do was pytanie

http://s23.postimg.org/wpdsaxuyy/FFF.jpg

Podajac obrazek podgladowy, juz zabieram sie za tlumaczenie

Otoz probujac wkleic obrazek, okazuje sie ze nie obejmuje on bokow klipu (Czarne obrysowanie ucina sie). Wie ktos jak rozwiazac ten problem?
Odpowiedz
Bo tak jest ustawione w Pan/crop. Możesz to zmienić przecież - zapoznaj się z funkcją pan/crop w instrukcji (lub helpie [f1]).
Poza tym, masz niedostosowany projekt do pliku wejściowego.
Odpowiedz
Czy wy ku... ślepi jesteście? Nie wrzucamy tu pytań! To jest miejsce na gotowe tutki!
Przesuwam, następne będę wywalał.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(04-18-2014, 6:56)mateuszszar napisał(a):  Bo tak jest ustawione w Pan/crop. Możesz to zmienić przecież - zapoznaj się z funkcją pan/crop w instrukcji (lub helpie [f1]).
Poza tym, masz niedostosowany projekt do pliku wejściowego.

No tak, ale caly film chcialbym zapisac w jakosci 720p, chce tam zamiescic inne materialy w wyzszej rozdzielczosci rowniez. Domyslam sie ze moglbym wyrenderowac filmik z gotowym Pan Cropem a potem wrzucic go do calosci, ale poki co pokombinuje wedlug Twojej wskazowki

efix

Mam nadzieje ze to nie do mnie, nie ja jestem wlascicielem tematu 8)
Odpowiedz
(04-18-2014, 10:33)Darti napisał(a):  efix
Mam nadzieje ze to nie do mnie, nie ja jestem wlascicielem tematu 8)

efix napisał(a):Czy wy ku... ślepi jesteście?
To niby ja sam jestem w liczbie mnogiej? No bez przesady...
Ty się dopisałeś do cudzego tematu, a ja - zamiast zareagować i wypierdzielić temat (co powinienem zrobić), odpisałem.

Ok. Jeśli świadomie zmienisz rozdzielczość, to ok (większość nawet nie wie, że trzeba coś ustawiać w vegasie, a później mają pretensje, że mają paski po bokach... dlatego zareagowałem).

Natomiast jeszcze słówko odnośnie grafiki - wchodzisz w Pan/crop tej grafiki, najpierw dostosowujesz proporcje ekranu do 16;9, blokujesz współczynnik (w menu z lewej) i możesz kadrować/skalować.

Spokojnych Świąt...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości