Vegas zwalnia
Nagrałem gameplay z gry programem Dxtory i użyłem kodeka x264vfw - H264/MPEG-4 AVC, format avi. Oczywiście Vegas tego nie otwiera, więc skonwertowałem film w Format Factory do mp4. No i teraz Vegas czyta ten plik, ale zaczyna drastycznie ścinać. Do tego stopnia, że w ogóle nie da się na nim pracować. Podgląd jest bezużyteczny, a każda operacja, nawet pojedyncze kliknięcie powoduje kilkusekundową zwiechę. Ustawienie opcji podglądu Preview(auto) nic nie daje.

Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić i jakoś pracować na tym filmie w vegasie? Bo ograniczenia tego programu powoli doprowadzą mnie szału.
Odpowiedz
Użyłeś bardzo wymagającego kodeka w nieodpowiednim kontenerze - jakbyś poświęcił chwilkę na przeszukanie forum, to byś wiedział, że tak się nie da pracować, przez co zaoszczędził byś czas i nerwy.
Druga sprawa - wychodzi, że masz dość słaby komputer, skoro AVC u Ciebie ścina, chyba, że ten MP4 jest zakodowany jeszcze innym kodekiem - ale to mogę jedynie zgadywać, bo nie napisałeś parametrów plików wejściowych (co również po przeglądnięciu forum byś wiedział...).

Jeśli chodzi o ograniczenia programu, to szczerze mówiąc, vegas jest akurat programem, który niestety łyka większość gówien wyprodukowanych przez ludzi, którzy nawet nie wiedzą co jak zakodować, a później mają problem... i jeszcze nadają, że program do dupy...

Zrób tak.
Poszukaj na forum, jaki format jest odpowiedni do montażu.
Przygotuj sobie pliki wejściowe, żeby można było normalnie na nich pracować (niezbędna będzie wiedza na temat swojego komputer i jego możliwości - niektórzy montują w AVCHD i nie narzekają, inni - jak widać - nie mogą nawet płynnie tego odtworzyć).

Następnym razem PISZ NIEZBĘDNE INFORMACJE na temat plików wejściowych (już Ci o tym pisałem w poprzednim Twoim poście! więc powinieneś wiedzieć).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości