Delikatne rozmycie i efekt "otwieranych dzrzwi (?)"
Cześć!

Przygotowuję sobie intro i chciałbym wiedzieć jak zrobić dwa efekty. Dość rzadko mam do czynienia z Vegasem (pro 11) dlatego nie jestem jeszcze w nim obeznany.
Pierwszy miałby polegać na tym, że jakieś 2 sec. po rozpoczęciu klipu obraz miałby się płynnie, delikatnie rozmazać. Wiem, że jest wiele poradników dot. rozmycia jednak żaden mi nie pomógł.
Drugi efekt ciężej będzie mi opisać. Chodzi o to, że zdjęcie ma być na początku od boku, niewidoczne i ma się "otworzyć" tak jak drzwi, o 90°. Ma być widoczne przez około 3 sec., a następnie ma się obrócić o 180° z tym, że podczas obrotu ma się zmienić na inne.
Mam nadzieję, że w miarę jasno wyjaśniłem mój problem. Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie.
Odpowiedz
1. efekt gaussian blur (lub "defocus") + klatki kluczowe (keyframe), oczywiście w pierwszej klatce kluczowej ustawienia bez bluru w drugiej - z blurem. Domyślne przejście między keyframe'ami to "linear", więc powinno być dobrze.

2. Albo ręcznie w track motion (po przełączeniu w tryb 3D)... albo dopasować jakieś przejście z transitions...
Odpowiedz
1. Zrobione
2. Znalazłem efekt ale jak go mam teraz "nadać" zdjęciu ?

@E
Poradziłem sobie

Bardzo dziękuję Ci za pomoc :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości