Kadrowanie
Jeszcze pytanko
Jak wrzucam np jpg o dużej rozdzielczości np 5000x6000 pixeli i chcę zrobić najazd na fragment tego obrazka. Da się zrobić tak żeby przy powiększaniu nie spadła rozdzielczość? (powiększenie fragmentu np do 1920x1080)?
Odpowiedz
W pan/cropie nie spada.
Odpowiedz
(06-27-2013, 12:38)mateuszszar napisał(a):  W pan/cropie nie spada.

No niestety właśnie spada...
Odpowiedz
W track motion spada. W pan crop - nie
Odpowiedz
a może ktoś wyjaśnić czym się różni track motion od pan crop ?? bo w zasadzie w obu mozna te same czynności robić
Odpowiedz
Nie. Bo to w manualu jest napisane...

Track - ścieżka. Tutaj operujesz całą ścieżką (ja to porównuję to taśmy filmowej).
Pan/Crop - ustawiasz kadr tego filmu.

I dlatego, jak powiększasz track (czyli wg mojej wersji - taśmę filmową, która ma określone w ustawieniach projektu - parametry; to jakość zostaje pogorszona (track posiada parametry projektu, a więc jego rozdzielczość).
Jeśli operujesz na PanCrop - kadrując obraz, to mimo powiększenia, wyjściowa klatka eventu będzie miała parametry projektu - więc powiększanie do osiągnięcia proporcji 1:1 (pixel do pixela) - będzie bezstratne i optymalne.

Jeśli nie jest to zrozumiałe, to zapraszam do lektury MANUAL lub przeglądnięcia pliku pomocy HELP [f1].

Dla skibek'a:
Odpowiedz
Troszkę się z Tobą nie zgodzę Mateusz. Kiedyś pisałem o tym. Wrzuciłem obraz .png o rozdzielczości 20 000 x 20 000 pikseli (mapa satelitarna) i używając pan/crop przybliżyłem do wartości 1:1. Obraz był totalną masakrą, pikseloza ogromna w dodatku podczas przybliżania obraz się trząsł - dosłownie.

Oto ten temat:
http://sonyvegas.info/Temat-Przyblizanie...zielczosci
Odpowiedz
To trzęsienie się obrazu to błąd Vegasa. Pisałem w tej sprawie, ale twierdzą uparcie, że u nich działa :) I "we cannot repro".
Żeby było śmieszniej, to o ile w większości wypadków na kłopoty pomaga wyłączenie GPU, to tu akurat (na moim kompie) pomogło...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-28-2013, 12:06)nozownik0 napisał(a):  Wrzuciłem obraz .png o rozdzielczości 20 000 x 20 000 pikseli (mapa satelitarna) i używając pan/crop przybliżyłem do wartości 1:1. Obraz był totalną masakrą, pikseloza ogromna w dodatku podczas przybliżania obraz się trząsł - dosłownie.
A switch "Reduce Interlace Flicker" był włączony dla tego obrazu?
Odpowiedz
Nie pamiętam Pinto, to było 3 lata temu :)
Odpowiedz