Kamera Canon XH A1s
Witam,
Interesuje mnie zakup kamery takiej jak w temacie. Powiem ogólnie: czy ktoś mógłby polecić coś lepszego w przedziale cenowym do 5200 lub ostatecznie 5500 zł???
Odpowiedz
Ale lepszego w jakim sensie? Bo jakość obrazu jest rewelacyjna. Wiec nie wiem czy w tej cenie znajdziesz wyższą jakość. Chyba że chcesz cos na karty - to w tej cenie znajdziesz tylko interpolowane pixele.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź :-) Wspomniałeś o kamerach na karty - takie właśnie mnie interesują (dokładnie SDHC). Jednak nie jestem pewny, ale w Canon'ie XH - A1S jest chyba taka możliwość, w przeciwieństwie do zwykłej XH - A1. Czy mógłbyś polecić dobrą kamerę (może być używana), która ma wejście na kartę i dobrze radzi sobie ze słabym światłem? Tak do max. ~5500 zł.
Odpowiedz
Mam XH-A1s i potwierdzam, jest wejście na karty. Odrazu tez dementuję - nie służy ono do nagrywania filmów, a głównie do wgrywania presetów (bardzo specyficzne ustawienia obrazu). Co do urządzeń filmujacych na karty do 5k to polecę jedynie panasonica gh2 - nie znajdziemy nic lepszego w tych pieniądzach. Po za tym wśród kamer hd bezkonkurencyjna jest właśnie A1, bo jakość obrazu poprostu zwala z nóg.

Odpowiedz
Dzięki :-) Tylko jeszcze dwa pytanka: czym tak naprawdę różnią się te dwie kamery (XH - A1 i XH - A1S) ? I czym jest nośnik HDV ? Czy jest wielokrotnego zapisu? W Wikipedii nie ma nic specjalnego o tym, ani w grafice Google nie ma zdjęć.
Odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/MiniDV

[Obrazek: MiniDV_cassette.jpg]
Odpowiedz
(06-25-2013, 13:28)Damian88888888 napisał(a):  czym tak naprawdę różnią się te dwie kamery (XH - A1 i XH - A1S) ?
A1 jest starszy więc wszystkie usprawnienia tyczą się A1s:

Usprawnienia "obiektywu":
- Fokus ma zdefiniowane aż cztery poziomy prędkości (stary model trzy)
- Automatyczne podbicie ma definiowany ogranicznik max. podbicia (+3, +6dB)
- Przy bajerach typu skin- i sky detail pojawiło się "selektywne" odszumianie.
- Pierścienie działają całkowicie niezależnie, bo zamontowano kolejny silnik. Można wiec w odróżnieniu od poprzedniego modelu równocześnie zoomować i manualnie ostrzyc.

Usprawnienia "mechaniczne" i obsługi.
- dużo lepiej kształtowana guma osłony wizjera.
- większy pasek uchwytu.
- metalowa złączka słuchawkowa
- 6 pinowy duży port firewire.
- drugie wyjście komponentowe dla monitora nakamerowego (nie wiem czy ma pełną funkcjonalność wizjera)
- większe śruby na uchwycie zewnętrznego mikrofonu
- pokrętło włączania ma zmienione kolejności trybów - tryb M jest teraz pierwszy.
- znikł przełącznik Stand by/Lock
- jeszcze więcej poszerzono zakres ustawień balansu bieli

Usprawnienia audio:
Zabudowany mikrofon można przełączyć w trybie mono do lewego lub prawego kanału i do drugiego kanału zapodawać sygnał z XLR. A wiec równoczesne nagrywania z XLR i zabudowanego mikrofonu.
(06-25-2013, 13:28)Damian88888888 napisał(a):  I czym jest nośnik HDV ? Czy jest wielokrotnego zapisu?
To nic innego jak miniDV - tylko HDV to format zapisu (HD). Moim osobistym zdaniem najlepszy, bo to stary poczciwy MPEG2 - więc film zmontujesz nawet na kalkulatorze :D
Osobiście uważam że kasety dają największe bezpieczeństwo. Wada - zgrywanie 1:1 - czyli godzina filmu, godzina zgrywania.
Odpowiedz
Widzę, że znasz się na sprawie. Jednak nie chciałbym co chwila kupować nowej kasety. Mam aktualnie SDHC 32 GB i kamerkę HDR-PJ260VE. Chciałbym przerzucić się na coś lepszego. Nie chcę cię męczyć tymi pytaniami :-) , ale mógłbyś polecić jakąś właśnie z zapisem na kartę pamięci? Moja już powoli odchodzi w niepamięć - ma straszne nagrywanie w słabym świetle. Raz w sprawach szkolnych wziąłem ją do teatru, aby nagrać występ - lepiej nie pytajcie o jakość. Dlatego proszę o jakieś pomysły :-)
Odpowiedz
Poleciłem najlepsze rozwiązanie - panasonica gh2. Nic lepszego nie znam.
Do filmowania oczywiście.

Odpowiedz
Pytanie jeszcze jedno (jeżeli jest najlepszy :-) ), to czy można w jakikolwiek sposób usprawnić stabilizację obrazu? Bo nie jest zadowalająca...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości