Ustawienia renderingu.
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, jaki format będzie najlepszy do prezentacji (dość popularny, żeby programy takie jak Windows Media Player mógł go odtworzyć). Oczywiście rozdzielczość 1920*1080. Raz jak ustawiłem sobie wszystko to mi wyszedł film ważący ~43 gb. Chciałbym (jeżeli się da nie tracąć na jakości, aby miał do 700 mb. Wiem że miałem zawyżoną szybkość transmisji bitów. Bardzo proszę o dobre, szczegółowe ustawienia. :-)
Odpowiedz
Bo nie zastosowałeś pewnie kodeka, tylko poszło uncompressed ;)

Najpopularniejszy... albo MPEG2. albo AVC (h.246)

Myślę, że to będzie najlepsza opcja:
Sony AVC lub MainConcept AVC (ten ma opcję dwuprzebiegu - więc rendering z tą opcją będzie trwał dwa razy dłużej, ale obraz będzie lepszej jakości) - czyli dokładnie tak samo, jak radzimy pod YT... tyle że możesz ustawić większy bitrate (w okolicy 16Mbps - dla 1080p).
Pamiętaj, dla komputera nie ma sensu używać przeplotu... no chyba, że domyślnie materiał poleci na BluRay... ale z tego co piszesz, to raczej nie. Więc "progressive".
Odpowiedz
Thx :-) Żeby już nie kombinować, po prostu skonwertowałem plik z ustawieniami 8 Mbit/s (rozmiar około ~450mb :-) ). Jednak na zwykłej płycie CD-R wraz się zacina, do ilu zmniejszyć, do 5/6.5 Mbit/s ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości